Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Wojciech Marusarz zadebiutuje w Pucharze Świata!

Kombinacja norweska -> Artykuły

2018-01-11

W nadchodący weekend polscy kombinatorzy wystartują w PŚ we włoskim Val di Fiemme, w którym wystartuje żelazna trójka Danny’ego Winklmanna, ale już za tydzień, gdy zmagania przeniosą się do francuskiego Chaux-Neuve, do składu dołączy Wojciech Marusar, który bardzo dobrze zaprezentował się w zawodach PK w USA.

 

Po nominacjach na zawody Pucharu kontynentalnego w niemieckim Klingenthal wydawało się, że bardzo dobre wyniki Wojciecha Marusarza w poprzednich zawodach tego cyklu w USA nie zostały zauważone. Jak jednak poinformował Polski Związek Narciarski za pośrednictwem swojej oficjalnej strony, trener Danny Winkelmann nie pozostał obojętny na rezultaty osiągnięte przed 24-latka i zdecydował się dać mu szansę na występ w zawodach najwyższej rangi. Dlatego też o ile do włoskiego Val di Fiemme, gdie w nadchodzący weekend awita PŚ w kombinacji, Polacy udadzą się jeszcze we trójkę w żelaznym składzie: Szcepan Kupcak, Adam Cieślar i Paweł Słowiok, ale już za tydzień we francuskim Chaux-Neuve dołączy do nich właśnie Wojciech Marusarz.

 

Przypomnijmy, że w rozegranych w połowie grudnia zawodach Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Steamboat Springs Polak osiągnął najlepsze wyniki w swojej karierze, plasując się odpowiednio na 11., 12. I 14. miejscu. W zeszłym roku wraz z kolegami z drużyny zdobył za to drużynowy złoty medal Uniwersjady.

 

KaEn

fot. PZN

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl