Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kombinacja Norweska: Lillehamer gotowe na Puchar Świata

Kombinacja norweska -> Artykuły

2019-12-03

Przed nami kolejny wspólny weekend z kombinacją norweską. Puchar Świata w Lillehammer (NOR), powinien odbyć się zgodnie z planem w najbliższy weekend. Kontroler śniegu - Terje Lund, poinformował w imieniu organizatorów i Norweskiego Związku Narciarskiego, że jest dużo śniegu na organizację Pucharu Świata w biegach i skoków narciarskich. W rzeczywistości organizatorzy mieli tak dobre warunki przy niskich temperaturach i naturalnym śniegu, że zeszłoroczna przechowalnia śniegu (około 10.000 metrów sześciennych) nie musiała być w ogóle używana.

 

 

„Warunki śniegowe w Lillehammer są dobre zarówno na skoczni, jak i na trasach biegowych. Produkcja śniegu trwała przez długi okres na początku listopada, a około 90% wszystkich tras pokrywa solidna pokrywa śnieżna. Będzie zimno, a ostatnie 10% trasy będzie pokryte śniegiem ze składowiska lub z produkcji śniegu. Lillehammer powinno być gotowe na Puchar Świata, gdyż wszystkie trasy zostaną ukończone na początku tygodnia." - poinformował Lund.

Ruka również była świetnie przygotowana na rozpoczęcie sezonu, przeszkodziły jednak warunki. Wiatr uniemożliwił w niedzielę jakiekolwiek działania na skoczni zarówno dwuboistom jak i skoczkom narciarskim. Być może w Norwegii dopisze szczęście i uda sie przeprowadzić zawody bez przeszkód.

Źródło: fis-ski.com / własne

fot: skisprungschanzen.com


Bożena Tyc

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl