Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Niedzielne zmagania w Ramsau wygrywa Jarl Magnus Riiber!

Kombinacja norweska -> Artykuły

2019-12-22

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej wygrywa Jarl Magnus Riiber. Norweg powrócił na najwyższy stopień podium. Dziś Polskę reprezentował komplet Polaków - Adam Cieślar i Szczepan Kupczak. Niestety, Polacy wracają do domu bez pucharowych punktów. 

 

Podium po serii skoków opanowali Norwegowie, pierwszy stopień zajął Jens Luraas Oftebro 98 m, drugi Espen Bjoernstad 97,5 m, a trzeci Jarl Magnus Riiber 97 m. Na lokacie czwartej uplasował się Manuel Faisst (97,5 m), a na 5. Hideaki Nagai. Szczepan Kupczak był na pozycji 9. przy skoku na 91 metrów. Adam Cieślar na skoczni uzyskał 79 metrów i dało mu to miejsce 48.

 

Riiber na metę przybiegł z czasem 23 min i 45.9 sek. i wygrał bieg Gundersenem na 10 km. Kolejny Norweg - Joergen Graabak zajął 2. miejsce (+2.8 sek). Trzecim najlepszym zawodnikiem dzisiejszych zawodów jest wczorajszy zwycięzca - Vienzenz Geiger (+4.1 sek). Tuż za podium znalazł się Ilkka Herola (+4.2), a za nim na pozycji 5. Lukas Greiderer (+9.4). Szczepan Kupczak (czas: 25:57) mimo dobrej lokaty po skokach, zawody zakończył na 31. miejscu, czyli bez pucharowych punktów. Adam Cieślar (czas: 27:09.8) awansował o 10 pozycji i ostatecznie był 38. 

 

WYNIKI

https://www.fis-ski.com/DB/general/results.html?sectorcode=NK&raceid=2420

 

Bożena Tyc

Komentarze - 1

Michał

Opublikowano: 2019-12-23 01:10:50

No cóż wielka szkoda, że Adam skokowo w tym sezonie tak słabo się prezentuje, bo w biegu dziś było naprawdę okej. W końcu nie codzień można pokonać takiego biegacza jakim jest Taylor Fletcher, dodatkowo odrabiając do niego stratę którą uzyskał w trakcie biegu i ograć go na finiszu.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl