Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w kombinacji norweskiej w Lahti - program

Kombinacja norweska -> Artykuły

2020-02-27

Przed nami kolejny weekend Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Tym razem dwuboiści zagoszczą do Lahti. Podobnie jak w zeszłym tygodniu, reprezentować Polskę będzie tylko Szczepan Kupczak. 

 

W ten weekend w Lahti na kombinatorów norweskich czekają dwa konkursy. Jeden z nich to rywalizacja drużynowa, a w niedzielę indywidualna. W zeszłym roku najlepsi byli tam zawodnicy gospodarzy: Illka Herola oraz Eero Hirvonen, zaś indywidualnie Norweg Joergen Graabak. Występy w Finlandii nie były najlepsze dla tegorocznego lidera Pucharu Świata - Riibera. Patrząc jednak na świetną formę Norwega, możemy się spodziewać tego, że Jarl Magnus przełamie złą passe Lahti. Mistrz Polski -  Szczepan Kupczak, również podczas tych pucharowych zmagań będzie jedynym naszym reprezentantem. Polak wraz ze sztabem szkoleniowym dziś dotarł do Finlandii.

 

PROGRAM

 

Piątek, 28.02.2020

13:30 - runda prowizoryczna/kwalifikacje

 

Sobota. 29.02.2020

11:00 - seria skoków na HS-130

15:45 - sprint drużynowy 2x7,5 km

 

Niedziela, 01.03.2020

10:00 - seria skoków na HS-130

14:45 - bieg na 10 km metodą Gundersena

 

Godziny podane są czasem lokalnym, a harmonogram może ulec zmianie. 

 

Źródło: fis-ski.com

 

Bożena Tyc

Komentarze - 6

Andrzej

Opublikowano: 2020-02-27 19:55:18

Gdzie Cieślar? Zakończył kariere czy jak?

Michał

Opublikowano: 2020-02-28 11:26:43

Nic nie wiadomo o tym aby miał kończyć karierę. Bardzo dziwne, że nie ma go w kolejnych zawodach, mimo słabej formy skokowej mógł pojechać do Trondheim i Lahti, bo ilość zawodników jest za mała aby miał odpaść w PCR, a w biegu na pewno by awansował.

ms.

Opublikowano: 2020-02-28 12:06:14

Może zostanie biegaczem XD

ms.

Opublikowano: 2020-02-27 20:07:03

Szkoda że nie wzięli nikogo do sprintu drużynowego.

Michał

Opublikowano: 2020-02-28 11:37:54

I to nawet duża szkoda no ale czego się spodziewać po PZN. Za to juniorów na Mistrzostwa Świata do Oberwiesenthal wysłali aż czterech :D. W tym trzech nieumiejących biegać(Kudzia, Jarosz i Klimowski) a tylko jednego który wie, że w kombinacji norweskiej o ostatecznym rezultacie decyduje bieg(Andrzej Szczechowicz). No cóż drużynowo znowu dostaniemy wpierdol od Ukrainy w postaci trzech minut straty xdd.

kibicc

Opublikowano: 2020-02-29 11:14:34

Nikogo w tym kraju nie obchodzi kombinacja norweska. Jak się coś powie krytycznego na dyrektora legendę i Tajnera to zaraz jest się zmieszanym z błotem bo legenda jest święta. A to ich zasługa że kombinatorzy startują w jedynkę. Cieślar to chyba sobie dał spokój. Mieli fajnego trenera to Tajner musial go zwolnić i macie teraz.. Nikt nic o tym nie mówi bo tvp zyje tylko skokami narciarskimi. Po pajacu Kurzajewskim trudno się spodziewać że poruszy ten temat bo on dobrze nawet skoczków nie zna a co dopiero kombinatorów. Oj czuję że Cieślar skonczy karierę po tym sezonie jak już nie skonczyl. Kupczak bedzie sam jezdzil i dalej tracil w biegu jak tracil. Kupczak z Pochwałą. Naprawdę nie wiem jak Tajner moze sie pchac do kamer jak nic nie robi dla zimowych sportów w Polsce, nawet ukochane skoki narciarskie nie są tak świetne bo co najwyzej średnie w tym sezonie. Ten człowiek nie ma honoru po prostu. A legenda niech dalej siedzi na facebooku albo twitterze i nic nie robi.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl