Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

KN: Constantin Schnurr i Lilian Vaxelaire kończą karierę sportową.

Kombinacja norweska -> Artykuły

2020-03-26

Koniec sezonu zimowego często przynosi informację o tym, że jakiś zawodnik żegna się z karierą sportową. Po tej zimie narty w "kąt" odłożyli Constantin Schnurr z Niemiec oraz Lilian Vaxelaire z Francji i ogłosili koniec trenowania kombinacji norweskiej.

 

Francuz Vaxelaire w poniedziałek wieczorem na swoich mediach społecznościowych ogłosił koniec swojej przygody z dwubojem. 22-latek podczas sezonu 2019-2020 startował w Pucharze Kontynentalnym, jego ostatni występ w Planicy dał mu dopiero 46. miejsce. Lilian do większych osiągnięć sportowych zalicza wicemistrzostwo w drużynie podczas Mistrzostw Świata Juniorów w 2017 roku w Park City (USA). Najlepszy jego wynik w Pucharze Świata to 39. miejsce w fińskiej Ruce w grudniu zeszłego sezonu. 

 

"Strona się przewraca i kończy się rozdział. Od 8 roku życia z pasją trenowałem kombinację norweską, nie wiedząc dokąd mnie to zaprowadzi i jak długo potrwa ta podróż. Stopniowo na tej drodze napotykałem przeszkody, które kazały myśleć i robić postępy. Czasami wątpisz w ścieżkę, którą podążasz, zastanawiasz się czy nie można było łatwiej. Jednak szybko przypominasz sobie, dlaczego zacząłeś tę przygodę. Wracasz myślami do marzeń i celów, które skłoniły Cię do przejścia tej drogi. Poznałem innych podróżników, z którymi dzieliłem smutki, ale przede wszystkim radość. Niektórzy towarzyszą Ci przez większą część, inni nieco krócej, ale każda osoba, którą spotkałeś, przyczyniła się do wzbogacenia tej trasy." - napisał Vaxelaire.

 

Constantin Schnurr z Niemiec zakończył swoją karierę sportową w wieku 21 lat. Przez siedem lat startował głównie w Alpen Cup oraz w Pucharze Kontynentalnym. Jego największym sukcesem jest srebrny medal drużynowy w narciarstwie klasycznym na MŚJ w Kandersteg w 2018. Niemiec również dwa razy wywalczył podium w zawodach Alpen Cup w rodzinnym Baiersbronn w 2016. 

 

"Po wielu wzlotach i upadkach w ciągu kilku lat, ostatecznie podjąłem decyzję o zakończeniu kariery sportowej. Powodem są szczególnie trzy wypadki na skoczni. Pomimo wszystkiego co się wydarzyło, ta decyzja nie jest łatwa, ponieważ kombinacja norweska to moje życie. Byłem w stanie tyle się nauczyć i doświadczyć, co na zawsze ukształtuje mnie jako osobę. Kiedy patrzę w przeszłość, mam tylko wspaniałe wspomnienia." - napisał Schnurr na swoim koncie na Instagramie. 

 

Źródło: Fis-ski.com

 

Bożena Tyc

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl