Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

FIS planuje przywrócić zawody PŚ w kombinacji norweskiej w Polsce!

Kombinacja norweska -> Artykuły

2020-04-18

Fis - Międzynarodowa Federacja Narciarska chce, aby zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej ponownie były rozgrywane w Polsce. Jest to świetna wiadomość dla miłośników sportów zimowych, a także motywacja dla polskich zawodników, którzy będą mogli rywalizować przed swoją publicznością. 

 

"Mamy świetną współpracę z Polskim Związkiem Narciarskim i pracujemy nad długoterminowym planem przywrócenia Pucharu Świata w kombinacji norweskiej do waszego kraju. Pierwszym krokiem są MŚJ 2021 w Zakopanem, które rozpoczną ten plan" - wyznał Lasse Ottesen - dyrektor Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w rozmowie z portalem sportsinwinter.pl.

 

Norweg pozytywnie wypowiada się na temat współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim. Sytuacja kombinacji norweskiej w Polsce nie jest w najlepszej kondycji, a zainteresowanie tym sportem jest bardzo małe. Możliwość włączenia Polski do pucharowego kalendarza z pewnością pomogłoby popularności dwuboju oraz byłoby dodatkową motywacją dla zawodników, którzy mogliby w końcu startować przed własną publicznością. 

 

Na początek wyzwaniem ma być organizacja Mistrzostw Świata Juniorów 2021 w narciarstwie klasycznym w Zakopanem. 

 

Źródło: sportowefakty.wp.pl

 

Bożena Tyc

Komentarze - 5

ms.

Opublikowano: 2020-04-19 10:49:16

Czuję że będzie jak z powrotem Liberca do Pucharu Świata w skokach, czyli ciągłe plany powrotu z którego od lat nic nie wychodzi, ale obym się mylił.

Adrian

Opublikowano: 2020-04-21 13:30:06

To się zdecydujcie. Źródło to sportowe fakty, czy sportsinwinter?

BART

Opublikowano: 2020-04-22 13:07:36

sportsinwinter

Budka Suflera

Opublikowano: 2020-04-26 10:43:51

Kogo obchodzą w tej chwili jakieś zawody Pucharu Świata? W tej chwili najważniejsza sprawa to jest nie dopuszczenie do wyborów. Tym powinni się zajmować Prawdziwi Polacy. Nie możemy dopuścić, żeby teraźniejszy prezydent uzyskał reelekcję.

wow

Opublikowano: 2020-04-26 18:58:01

Nie rozumiem co ten trol polityczny(Budka Suflera) tu robi na tym forum. Tu piszą komentarze osoby zajmujące się sportem i kochający narciarstwo. A wiadomo, że nikt normalny nie będzie głosował na obecnego prezydenta, tylko na naszego kochanego Roberta Biedronia.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl