Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

18. miejsce Polski, Hiszpania i Chorwacja tuż za nami!

Kombinacja norweska -> Artykuły

2012-11-27

Po pierwszym weekendzie w narciarstwie klasycznym przyszła pora na podsumowanie dorobku punktowego Polaków. Postanowiłem podsumować Puchary Narodów wszystkich sportów, którymi zajmuje się Polski Związek Narciarski. Jest to zatem narciarstwo klasyczne i narciarstwo alpejskie. Wynik nie jest imponujący.

Kiedy wybitne jednostki takie jak Adam Małysz czy Justyna Kowalczyk nie zdobywają punktów, którymi można by obdzielić kilka krajów, to nie wygląda to już tak różowo i naszym towarzystwem jest raczej narciarska egzotyka. W rankingu uwzględniającym tylko sporty PZNu plasujemy się na 18. miejscu. Do Norwegów tracimy 2497 punktów, a za naszymi plecami czai się Hiszpania (na zdjęciu) i Chorwacja (a w zasadzie Ivica Kostelic). W rankingu w którym dochodzi jeszcze biathlon plasujemy się jeszcze oczko niżej, ale tutaj można być spokojnym o to, że żeńska drużyna zdobędzie sporo punktów w startach zarówno indywidualnych i drużynowych. Czy to aby na pewno odpowiednie towarzystwo dla reprezentacji Polski? Czy nasze tradycje narciarskie, nakłady na sport zimowy i juniorskie talenty pozwalają nam myśleć o samym końcu drugiej dziesiątki?Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweTagi:

PZN

Prawa autorskie © skipol.pl