Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kombinatorzy powalczą w XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2013

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-01-31

Niedawno zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów, ale nasi młodzi kombinatorzy nie mają teraz zbyt wiele odpoczynku. Już w sobotę powalczą w pierwszym indywidualnym konkursie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Kombinatorzy rywalizować będą w Szczyrku i w Wiśle. W sobotę czeka ich ich występ w Szczyrku i bieg na 3,7/5 km, a w poniedziałek skok w Wiśle i bieg na 7,5/10km. W środę znów w Szczyrku odbędzie się sprint drużynowy.

PROGRAM ZAWODÓW

Wśród juniorów A powalczy tylko ośmiu zawodników, pomimo że miejsc startowych było 10. W eliminacjach jakimi były Lotos Cup i Puchar Wisły po prostu więcej polskich zawodników nie wystąpiło. O medale powalczą więc: Marcin Budz, Andrzej Gąsienica, Krystian Gryczuk, Wojciech Marusarz, Michał Podżorski, aweł Szafran, Damian Urbaś, Jan Zięba. W rezerwie są Stanisław Biela, Marcin Miętus i Damian Urbaś. Murowanym faworytem do złota jest Andrzej Gąsienica i jego porażka byłaby sensacją. Kandydatem do srebra wydaje się coraz lepiej skaczący Wojciech Marusarz.

W grupie juniorów B wystartuje 15 zawodników. Będą to: iotr Byrski, Krzysztof Dziadoń, Michał Gut-Chowaniec, Narek Jesajan, Krystian Karpiel, Kacper Kupczak, Kamil Kurek, Przemysław Luber, Jan Łowisz, Marek Matuszny, Dawid Osiński, Łukasz Podżorski, Michał Pytel, Igor Smorul oraz Tymoteusz Urbaś. W rezerwie są Dominik Jurosz, Jakub Wolny i Damian Żyła. Zdecydowanym faworytem wydaje się być Kacper Kupczak.

ZGŁOSZENI ZAWODNICY

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl