Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kapitan ucieka z tonącego statku - Treitinger odchodzi

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-03-08

Austriacki trener szwajcarskich kombinatorów, Robert Treitinger, zdecydował, że po obecnym sezonie pożegna się ze sprawowaną przez siebie funkcją. Z Helwetami pracował on od trzech lat, ale bez większych sukcesów.

„Mimo wielkich wysiłków nie udało nam się systematycznie poprawiać wyników naszych sportowców, a celowaliśmy w regularne, a nie sporadyczne plasowanie się w dziesiątce. W ciągu ostatecznych trzech lat kariery zakończyli między innymi Ronny Heer, Tommy Schmid, Seppi Hurschler i Joel Bieri. To bardzo osłabiło zespół. Nie widzę żadnych perspektyw dla mojej pracy w Szwajcarii. Chciałbym podziękować wszystkim za danie szansy i możliwość rozwoju" - skomentował żegnający się trener.

Z jednej strony można stwierdzić, że kapitan ucieka z tonącego statku, a z drugiej, że nie wszyscy trenerzy mają odwagę przyznać się do błędu i ustąpić pomimo ważnego kontraktu. Czy Szwajcarski Związek Narciarski podejmie jakieś kroki w celu uratowania dwuboju zimowego? Przekonamy się po sezonie.

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl