Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Andrzej Gąsienica i Adam Cieślar zmienili obywatelstwo!

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-03-15

Niestety musimy pogodzić się z tym, że my, czyli kibice kombinacji norweskiej jesteśmy fanami bardzo trudnej i wymagającej dyscypliny, którą WSZYSCY (stosując duże uogólnienie), delikatnie mówiąc, mają gdzieś. Począwszy od FIS-u, poprzez PZN, a skończywszy na krajowych i międzynarodowych mediach.

Państwowa Agencja Prasowa dziś jednak przeszła samą siebie, gdyż w oficjalne relacji możemy przeczytać, że Polacy nie startowali (!). To nie jest żart. Przejrzałem dwa portale znane z dosyć prężnych informacji ze sportów zimowych, czyli EurosportOnet i SportoweFakty. Notabene ten drugi do czasu zorganizowania się byłej kombinacyjnej stronki, jako jedyny wrzucał więcej informacji o dwuboju zimowym i naprawdę jest portalem godnym polecenia. Wracając jednak do tematu, oba te portale wrzuciły informację PAPu bez jakiejkolwiek weryfikacji i takie są tego skutki. Już nieraz w komunikatach Państwowej Agencji Prasowej można było znaleźć więcej błędów merytorycznych niż zdań dotyczących zawodów w kombinacji norweskiej, ale dziś przeszli samych siebie. No bo kogo obchodzi, że w zawodach startował po raz pierwszy w karierze Andrzej Gąsienica, a w kwalifikacjach odpadł Adam Cieślar... Być może, to jednak my o czymś nie wiemy, a nasi zawodnicy w międzyczasie zmienili obywatelstwo i startowali dla innego kraju... Z pewnością nawet Niemcy czy Austriacy nie pogardzili by naszymi zawodnikami, bo przed laty pokazywali swój spory potencjał. Może to jedyna szansa na sukces naszych kombinatorów? O sytuacji na rynku transferowym będziemy informować na bieżąco;)

Aby zobaczyć print screeny artykułów kliknij TUTAJ.

Konrad Rakowski

Komentarze - 6

Moira

Opublikowano: 2013-03-15 23:00:18

Hahaha :D dobre :P to zapewne propaganda, zeby nikt tych startow nie zauwazyl, bo nie byli przeciez w punktach, wiec to tak jakby ich nie bylo w ogole, a PZN nie bedzie sie musial z niczego tlumaczyc ;)

Kapustnik

Opublikowano: 2013-03-16 11:14:34

To może Rydzek jest tak na prawdę Polakiem ale na skutek błędów i pomyłek jego starty zaliczane są dla Niemców?

Frenzel13

Opublikowano: 2013-03-24 16:30:31

[quote]To może Rydzek jest tak na prawdę Polakiem ale na skutek błędów i pomyłek jego starty zaliczane są dla Niemców?[/quote] [quote]Niestety nie[/quote]

Szamot

Opublikowano: 2013-03-16 15:17:36

Mnie akurat to nie dziwi, tak już niestety jest z naszą kombinacją. Wczoraj na stronie 241 telegazety była informacja o wygranej Niemca, a o Polaku nie wspomniano (to i tak lepiej niż napisać, że nie startowali). Jednak w informacjach z innych dyscyplin zwykle podaje się pozycję Polaków niezależnie jakie to są miejsca. I mam jeszcze taką uwagę: piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"! Bardzo często u Was się ten błąd pojawia. W powyższym artykule sformułowanie "nieraz" też powinno być napisane łącznie. :-)

OjciecMarek niezalogowany

Opublikowano: 2013-03-16 19:42:44

Ale tytuły rodem z Wirtualnej Polski moglibyście sobie odpuścić...

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-03-16 20:00:14

Na Wirtualnej Polsce oczywiście taka informacja także była i zresztą dalej jest, a poza tym nie wiem czemu taki przykład - WP to na pewno nie jest internetowym pudelkiem. Ewentualne porównanie do tego portalu aż tak bardzo nam nie ubliża. "Prenumerata" newsów od papu to drogi interes, a przeczytaj sobie każdą ich relacje po zawodach, które obejrzysz, a czasem nawet wystarczy wejść w wyniki. To jest stały proceder, a teraz przeszli samych siebie i postanowiłem, to w taki "tabloidowy" sposób wyeksponować.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl