Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kłopoty finansowe mają nawet najlepsi

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-11-08

Norway flagSytuacja finansowa norweskich kombinatorów jest niewesoła. Dyscyplina od kilku lat zostaje daleko w tyle za innymi narciarskimi specjalnościami. Norwegom brakuje spektakularnych sukcesów, więc zainteresowanie mediów jest niewielkie, a to idzie w parze z brakiem sponsorów.

Na normalne funkcjonowanie norweska kadra potrzebuje inwestora gotowego wyłożyć 1,5 miliona koron (ok. 770 tysięcy złotych) rocznie. W jego znalezieniu ma pomóc "think thank" złożony z byłych mistrzów olimpijskich – Halldora Skardbotna i Freda Borre Lundberga oraz byłego trenera - Jana Erika Aalbu. Problem polega na tym, że zespół nie ma zbyt wielu argumentów w rozmowach z potencjalnymi sponsorami. Ostatni raz Norwegowie zdobyli mistrzostwo olimpijskie 16 lat temu w Nagano, gdzie zwyciężyli indywidualnie (Bjarte Engen Vik) i drużynowo.

Ratunkiem może okazać się firma Unicon działająca w branży budowlanej. Jednym z jej szefów jest Svein Moen - ojciec Magnusa, srebrnego i brązowego medalisty z Turynu. Firma już użyczyła reprezentacji swój domek letniskowy w Beitostoelen, gdzie kadrowicze przenieśli się z Lillehammer, aby zmniejszyć koszty przygotowań do sezonu.

Więcej o sporcie w Norwegii na blogu Norweski Kiosk (link do strony głównej norweskikiosk) Źródło: VG.no

Grzegorz Białecki


Komentarze - 2

Nodkensson

Opublikowano: 2013-11-09 00:26:17

Ojcec Magnusa Moana to Svein Moen?

markos markowski

Opublikowano: 2013-11-09 10:18:17

Wszystko fajnie mości Auguście, tylko powiedz mi czemu jak ankl Gugl, wydłużyłeś Halldorowi nazwisko ? . Jak na ekspedienta kiosku, norweskiego na dodatek, to poważna wpadka ;). Różną pisownię nazwiska syna i ojca już zmilczę;P

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl