Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Składy kadr na PŚ w Lillehammer, powrót Moana

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-12-03

Moan Magnus4Już za trzy dni treningi i kwalifikacje rozpoczynające Puchar Świata w Lillehammer, a tymczasem prezentujemy Wam składy kilku reprezentacji na te zawody. Najważniejszą informacją jest oczywiście powrót Magnusa Moana, który nie startował w Kuusamo.

Gospodarze zawodów wystawią dwunastu zawodników – ośmiu w ramach grupy międzynarodowej i czterech z grupy krajowej. W grupie międzynarodowej najważniejszy jest oczywiście powrót Moana, warto też wspomnieć o Trulsie Johansenie, który również nie startował w Finlandii. Do grupy krajowej został przesunięty Ole Martin Storlien. W „krajówce" znaleźli się także: drugi ze Storlienów – Gudmund, Thomas Kjelbotn oraz debiutujący w zawodach tej rangi Audun Hokholt. W rezerwie pozostanie Tommy Schmid.

Finowie w mieście IO 1994 wykorzystają swój trzyosobowy limit. Oprócz punktujących w pierwszych zawodach Ilkki Heroli i Janne Ryynaenena, wystartuje Eetu Vaehaesoeyrinki. Głównym celem Suomi w tym periodzie ma być odzyskanie czwartego miejsca startowego na następny period. Również Słoweńcy w Lillehammer wystawią trzech kombinatorów – jak zwykle będą to Marjan Jelenko, Mitja Oranic i Gasper Berlot. Matic Plaznik ma się przygotowywać do Uniwersjady, która rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Amerykanie i Czesi mimo czteroosobowego limitu startowego, do Norwegii zabierają po pięciu dwuboistów. Szkoleniowiec Dave Jarrett do słabiutko spisujących się na skoczni w Ruka Bryana i Taylora Fletcherów, Todda Lodwicka i Billa Demonga dołączył Bretta Denneya. Do startujących w Finlandii Churavego, Dvoraka, Slavika i Vodsedalka, trener Sablatura dowołał Tomasa Portyka. Polacy, Japończycy, Rosjanie i Włosi już wcześniej podali składy swoich kadr na nadchodzący weekend.

SKŁADY KADR NA ZAWODY W LILLEHAMMER (w nawasie limit startowy danej reprezentacji):
NORWEGIA (limit 8+4): GRUPA MIĘDZYNARODOWA - Joergen Graabak, Magnus Krog, Mikko Kokslien, Haavard Klemetsen, Jan Schmid, Sindre Ure Soetvik, Magnus Moan, Truls Johansen; GRUPA KRAJOWA – Ole Martin Storlien, Audun Hokholt, Gudmund Storlien, Thomas Kjelbotn; REZERWA – Tommy Schmid

CZECHY (4): Pavel Churavy, Miroslav Dvorak, Tomas Portyk, Tomas Slavik, Ales Vodsedalek
FINLANDIA (3): Ilkka Herola, Janne Ryynaenen, Eetu Vaehaesoeyrinki
JAPONIA (6): Taihei Kato, Yusuke Minato, Hideaki Nagai, Shun Yamamoto, Akito Watabe, Yoshito Watabe, Takehiro Watanabe
POLSKA (2): Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok
ROSJA (2): Evgeniy Klimov, Niyaz Nabeev, Ivan Panin, Ernest Yahin
SŁOWENIA (3): Gasper Berlot, Marjan Jelenko, Mitja Oranic
USA (4): Bill Demong, Brett Denney, Bryan Fletcher, Taylor Fletcher, Todd Lodwick

Andrzej Grabowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl