Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Szwajcarzy nie wystąpią w Soczi (?), szansa dla Polaków

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-12-05

Walka o Igrzyska Olimpijskie trwa w najlepsze. Ostatnio informowaliśmy o stanie międzynarodowych kwalifikacji w kombinacji norweskiej, ale wcale nie jest pewne, że wszyscy spełnią krajowe kryteria, których Polska nie zaostrzyła. Najmniej prawdopodobny wydaje się start Szwajcarów.


TUTAJ opisywaliśmy stan kwalifikacji po zawodach w Kuusamo. Niemal pewną kwalifikację mają Tim Hug (35 pkt) oraz Seppi Hurschler (15 pkt), który już zakończył karierę. Szwajcarzy będą mieć w Soczi możliwość wystawianie dwóch zawodników, ale najprawdopodobniej z niej nie skorzystają. Problemy z wypełnieniem normy krajowej może mieć Tim Hug, a szanse Jana Kirchhofera albo Christiana Erichsena są czysto iluzoryczne, gdyż nie mają oni nawet punktów Pucharu Kontynentalnego. Sezon rozpoczną oni od Pucharu Austrii, który startuje podczas najbliższego weekendu w Ramsau.

Dyrektor sportowy ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej, czyli Berni Schoedler przekazał nam krajowe kryteria w Szwajcarii.

Aby zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie trzeba spełnić jedną z poniższych norm:
- 1 x TOP 15 PŚ
- 2 x TOP 20 PŚ
- 1 x TOP 3 PK + 1 x TOP 25 PŚ

Tim Hug w całej swojej karierze w pierwszej dwudziestce meldował się osiem razy i zazwyczaj zdarzało mu się to 1-2 razy na sezon.

Jeśli Szwajcarzy mimo wywalczenia dwóch miejsc, zrezygnowaliby z jednego albo nawet z obu, to w takiej sytuacji regulamin przewiduje start zawodników z listy rezerwowej, która obecnie prezentuje się tak:
1 KUTAL Petr CZE 156 pkt PK
2 MAIERHOFER Manuel ITA 123
3 PASICHNYK Viktor UKR 114
4 SŁOWIOK Paweł POL 103
5 GĄSIENICA Andrzej POL 84

Może się więc tak zdarzyć, że będą się liczyć punkty Pucharu Kontynentalnego. Po zawodach w Lillehammer postaramy się przedstawić sytuację z uwzględnieniem wszystkich krajowych kryteriów.

Rafał Snoch & Konrad Rakowski

Komentarze - 3

Flawia (Moira)

Opublikowano: 2013-12-05 18:36:04

Jak Tim nie pojedzie i sie zacznie przez to zastanawiac nad zakonczeniem kariery to sie chyba calkiem zalamie...

ale10poz

Opublikowano: 2013-12-05 18:49:39

Brak udziału Szwajcarów w IO może oznaczać koniec kombinacji w ich kraju, szkoda byłoby jakby tak to się miało zakończyć.

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-12-05 19:01:03

Po skończeniu przygody ze sportem przez Fawera i Hurschlera zostało im trzech aktywnych zawodników, także dobrych perspektyw nie ma. Też mimo wszystko mam nadzieje, że Hug jakoś da radę, bo jak kombinacja będzie znikać w takich krajach jak Szwajcaria, to nie będzie dobrze całościowo dla tego sportu. Skończy się tak, że w drużynówkach będzie startować pięć zespołów, a w indywidualnych zawodach 8-9 krajów.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl