Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Lillehammer: 69 kombinatorów na starcie, Jan Klimko postawił na Słowioka

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-12-05

Już jutro wieczorem rozegrane zostaną treningi i kwalifikacje do pierwszego konkursu Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Kombinatorzy w sobotę będą walczyć na skoczni normalnej (HS 100), a drugiego dnia na skoczni dużej (HS 138). Szkoleniowiec Jan Klimko na mniejszej skoczni zdecydował się na wystawienie Pawła Słowioka i Adama Cieślara.

Drastycznych zmian w obsadzie w porównaniu do konkursów w Kuusamo nie ma. Polski szkoleniowiec musiał wybrać dwójkę zawodników i zdecydował się na Słowioka (nr 40) i Cieślara (49). Podobnej decyzji musiał dokonać trener Rosjan i postawił na zawodników bez punktów, czyli Yahina i Nabeeva. Klimov z pewnością dostanie swoją szansę na skoczni dużej. Czesi wymienili Vodsedalka na młodego Portyka, a Ukraińcy Kalinichenko na Balandę. Zgodnie z zapowiedziami rywalizację w Pucharze Świata rozpoczyna Magnus Moan.

LISTA STARTOWA

Rok temu Lillehammer inaugurowało sezon i dwukrotnie zwyciężył świetnie dysponowany na skoczni Magnus Moan. Pierwszego dnia wyprzedził Lamy Chappuis i Grubera, a drugiego Klemetsena i Frenzela. Czy uda mu się powtórzyć ten wyczyn? Czy któryś z naszych reprezentantów znów zdobędzie punkty? Przekonamy się niedługo.

Prognozy na jutro nie są najlepsze i mogą być problemy z przeprowadzeniem kwalifikacji. W sobotę ma być trochę lepiej, a najlepsza pogoda zapowiadana jest na niedzielę.

Transmisje na żywo w Eurosporcie i w Eurosporcie 2 (sobotni bieg).

Program zawodów:

Piątek (06.12)
18:00 – oficjalny trening HS 100 (2 serie)
20:00 – runda prowizoryczna/kwalifikacje HS 100

Sobota (07.12)
8:00 – seria próbna
8:50 – seria konkursowa HS 100 [LIVE EUROSPORT]
11:45 – bieg na 10 km [LIVE EUROSPORT 2]

Niedziela (08.12)
7:45 – oficjalny trening HS 138 (1 seria)
8:30 – kwalifikacje HS 138
9:30 – seria konkursowa HS 138 [LIVE EUROSPORT]
14:15 – bieg na 10 km [LIVE EUROSPORT]

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl