Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kolejne przetasowania w rankingu olimpijskim, Słowiok z wirtualną kwalifikacją

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-12-11

Po Pucharze Świata w Lillehammer nastąpiły kolejne zmiany w rankingu olimpijskim w kombinacji norweskiej, który jest bardzo dynamiczny. Roszady są głównie powodowane przez dodatek drużynowy. Prezentujemy także ranking przy uwzględnieniu krajowych kryteriów, które otrzymaliśmy od innych federacji.

 

W rankingu międzynarodowym Niemcy, Japończycy, Austriacy, Norwegowie, Francuzi i Amerykanie mogą w oficjalnych treningach w Soczi wystawić pięciu zawodników. Czesi, Rosjanie (jako gospodarze), Finowie oraz Włosi na ten moment mają prawo do startu czwórki kombinatorów. Słoweńcy mają trzy miejsca, Estończycy i Szwajcarzy dwa, Polska i Ukraina jedno. Adam Cieślar znajduje się w niebezpiecznej strefie, bo na ten moment wchodzi jako 50 i spadek o jedną pozycję niżej spowoduje, że będzie wchodził dopiero po dodatku drużynowym, czyli jako 52-55, a więc już na granicy.

 

Po uwzględnieniu krajowych kryteriów (z ważnych w tym aspekcie drużyn nie mamy tylko zasad włoskich) następują pewne roszady. Na ten moment bowiem Szwajcarzy nie mają krajowej kwalifikacji i dwa ich miejsca przechodzą na listę rezerwowych. Z tejże listy jako pierwszy wchodzi Klimov, ale uzupełnia on tylko miejsce zapewnione gospodarzom. Z tego korzysta więc Kutal (piąty Czech). Jako trzeci wchodzi Maierhofer, ale zajmuje on miejsce dodatku drużynowego. W dalszej kolejności są trzej Polacy (Słowiok, Gąsienica, Kupczak), ale nie spełniają oni kryteriów PZN. Można jednak powiedzieć, że Paweł Słowiok ma wirtualną kwalifikację międzynarodową, choć jest ona bardzo wątła i po Pucharze Świata w Ramsau i Pucharze Kontynentalnym w USA znów mogą zajść poważniejsze zmiany. Po Słowioku dostaje się więc Djatschuk, który wchodzi na miejsce zapewnione dla gospodarzy, ale dzięki temu czwarty Rosjanin będzie mógł tez wystartować indywidualnie. Tak więc ostatnie wolne miejsce zajmuje Kristjan Ilves. Wystarczają mu do tego 33 punkty Puchar Kontynentalnego.

 

RANKING MIĘDZYNARODOWY I KRAJOWY (08.12.2013)

 

PS. Jest to subiektywna interpretacja przepisów przez portal skipol.pl. De facto jedyną poważaną niejasnością jest to czy Maierhofer wchodzi jako piąty, czy też wchodzi w miejsce dodatku drużynowego. My założyliśmy tą drugą wersję, jednak nie jest to uwzględnione w regulaminie.

 

Rafał Snoch & Konrad Rakowski

Komentarze - 4

Flawia

Opublikowano: 2013-12-11 18:14:50

Podziwiam Was chlopaki, bo ja tego nie ogarniam... Trzymam kciuki za kwalifikacje Tima i za naszych :)

Raku

Opublikowano: 2013-12-11 18:20:03

Jak trzymasz za Tima to jesteś przeciw naszym hehe;) No ale miejmy nadzieję, że uda się wszystkim. A że jest to zawiłe to się zgadza i dlatego nic bym sobie nie dał obciąć, że jest to w 100% dobrze. Regulamin nie jest przygotowany na pewne sytuacje po prostu;)

Flawia

Opublikowano: 2013-12-11 18:24:28

Nic nie poradze na to ze Tim to jeden z moim ulubiencow :P Polacy i tak sie powinni cieszyc ze akurat w kombinacji wyjatkowo jestem patriotka ;) Nikt Ci nie kaze sobie nic obcinac :P

Flawia

Opublikowano: 2013-12-11 18:25:45

*moich ;)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl