Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Todd Lodwick wygrywa i jest pewny wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie w Soczi [WIDEO]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-12-28

Todd Lodwick zwyciężył dziś w wewnętrznych kwalifikacjach przed Igrzyskami Olimpijskimi, które Amerykanie zorganizowali w Park City. 37-letni zawodnik z USA jest tym sposobem pewny wyjazdu do Soczi. Drugie miejsce zajął Bryan Fletcher, a trzecie Bill Demong.

 

Po skokach prowadził Todd Lodwick (95,5m), który miał 36 sekund przewagi nad Billem Demongiem (91,5m). 52 sekundy tracił Bryan Fletcher (89m), a ponad półtorej minuty czwarty po pierwszej części dwuboju Nick Hendrickson (84,5m). Dopiero ósmy był Taylor Fletcher (84m).

 

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

 

W biegu Lodwick obronił się przed młodszymi kolegami i finiszował jako pierwszy. 17 sekund po nim rywalizację ukończył starszy z braci Fletcherów, a trzecie miejsce zajął Bill Demong, który stracił niemal minutę. Czwartą lokatę zajął Taylor Fletcher, a szóstkę uzupełnili Adam Loomis i Brett Denney.

 

PEŁNE WYNIKI ZAWDÓW

 

 

Zwycięzca dzisiejszej rywalizacji zapewnił sobie przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Pierwszym Amerykaninem pewnym wyjazdu jest więc weteran Todd Lodwick. Będą to dla niego szóste IO w karierze. Dodatkowo triumfator dostał niemałą nagrodę, bowiem zwycięzca zainkasował dziesięć tysięcy dolarów.

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl