Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ranking olimpijski, WRL, CRL i kwoty startowe na drugi period

Kombinacja norweska -> Artykuły

2013-12-30

Tydzień temu zakończyliśmy pierwszy okres startowy w zmaganiach kombinatorów norweskich. Najwyższy czas przedstawić ranking olimpijski, WRL, CRL oraz kwoty startowe na drugi period.

 

Jeśli chodzi o ranking olimpijski, to osiągnął on już pewną stabilizację i coraz trudniej o jakieś większe zmiany. Przy założeniu, że drugi Szwajcar nie spełni krajowych norm (a jest to niemal pewne) pięciu zawodników na IO będą mogli wysłać: Austriacy, Czesi, Francuzi, Niemcy, Japończycy, Norwegowie i Amerykanie. Czterech kombinatorów wystawią: Finowie, Włosi i Rosjanie (z tym że gospodarze indywidualnie będą mogli wystawić trójkę). Słoweńcy będą mogli zabrać trzyosobową drużynę. Prawo startu ma dwójka estońskich zawodników i całą stawkę uzupełni Szwajcar, Polak i Ukrainiec.

 

Po spełnieniu przez Tima Huga krajowych wytycznych, szanse na awans poprzez Puchar Kontynentalny spadły do minimum. Na ten moment udaje się to tylko Petrowi Kutalowi (193 pkt PK).

 

Jeśli chodzi o zawodników, którzy mogą zrobić jakieś zamieszanie w kwalifikacjach to są to:

- Gasper Berlot (może wskoczyć do TOP 50 i zmienić dodatki drużynowe)

- Szczepan Kupczak (dobrze skaczącego Polaka czeka słabiej obsadzony konkurs na dużej skoczni w Czajkowskim i pięciokilometrowy bieg w Seefeld)

- Paweł Słowiok (ostatnio prezentował się nieźle, ale jeśli dostanie szansę, to będą to ostatnie konkursy w których można walczyć o kwalifikację, czyli nowy cykl w Seefeld)

- Karl-August Tiirmaa (dobrze skaczący Estończyk, który może polować na te same konkursy co Kupczak)

- Kristjan Ilves (jak wyżej)

- Wesley Savill (dosyć egzotyczna propozycja, ale Kanadyjczyk trzy razy zapunktował podczas PK w USA (raz był 13.) i na pewno znacząco poprawił się na skoczni, lecz pogorszył bieg)

- Christian Erichsen (Szwajcar nie odstawał tak bardzo na Uniwersjadzie, ale punkty Pucharu Świata to raczej fantastyka)

- Vitaliy Kalinichenko (najbardziej egzotyczna propozycja, ale Ukrainiec to chyba ostatni zawodnik, który może jakoś zamieszać w rankingu, choć ciężko to sobie wyobrazić)

 

RANKING OLIMPIJSKI (stan na 22.12.2013)

 

Kwoty startowe na drugi period oraz rankingi WRL i CRL - to wszystko znajdziecie w załącznikach poniżej. Jako ciekawostkę należy podać fakt, że Włosi bardzo sprytnie wykorzystali regulamin. W "50" WRL mają dwóch zawodników (Pittin, L.Runggaldier) i to właśnie Lukas Runggaldier wywalczył kolejne miejsce poprzez PK. Mając tylko dwóch zawodników można wywalczyć aż czteroosobowy limit startowy.

 

LIMITY STARTOWE PŚ

LIMITY STARTOWE PK

 

RANKING WRL

RANKING CRL

 

Drugi okres startowy obejmuje dwa Puchary Świata (Czajkowski i Chaux-Neuve) oraz jeden weekend PK (Hoeydalsmo).

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 2

luki

Opublikowano: 2014-01-02 18:42:11

ile pkt. muszą na tą chwile zdobyć Kupczak a ile Słowiok by móc pojechać na IO?? I załóżmy hipotetycznie że obaj zdobędą wystarczającą liczbę pkt. to czy wtedy przysługuje nam możliwość dobrania czwartego zawodnika do drużyny??

Raku

Opublikowano: 2014-01-02 18:51:18

W teorii obaj po 6 punktów natomiast wszystko zależy też od tych zawodników wymienionych powyżej poza Polakami. Żeby była szansa na wyjazd drużyny, to najlepiej jeśli obaj zdobędą co najmniej 10 i Cieślar też musi trochę dorzucić. Trzeba patrzeć na wyniki naszych zawodników i Berlota, H-H Piho, Ilvesa i Tirmyy. To są nasi główni realni rywale.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl