Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kiedy wystartuje sezon w Polsce? Drugi termin Lotos Cup (7-9.01) też zagrożony

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-01

Start kolejnej edycji cyklu Lotos Cup w kombinacji norweskiej i skokach narciarskich planowany był 28-30 grudnia w Szczyrku. Zawody ostatecznie zostały przełożone na 7-9 stycznia. Jednak i ten termin jest zagrożony - decyzja zapadnie w ciągu najbliższych dni.

 

Nie wiemy jakie są plany dotyczące Pucharu Wisły (6.01), ale na pewno nie odbędzie się on na skoczni im. Adama Małysz (HS 134), gdyż kilka dni temu odwołano Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich (4-5.01), który miał się tam odbyć. W okolicy znajdują się skocznie w Szczyrku (HS 106) i Łabajowie (HS 71).

 

Nie jest to dobra sytuacja szczególnie dla polskiego dwuboju, gdyż 11-12 stycznia ma odbyć się Puchar Kontynentalny w Hoeydalsmko, a potencjalni kandydaci na te zawody nie mają gdzie startować. Na jakiej podstawie wyłonić więc najlepszych juniorów na te konkursy? Początkowo na te zawody awizowani byli Paweł Słowiok i Andrzej Gąsienica. Słowiok zostanie jednak na Pucharze Świata, a więc aż trzy miejsca są wolne. A przecież już 30 stycznia młodych kombinatorów czeka pierwszy start na Mistrzostwach Świata Juniorów w Val di Fiemme.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl