Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Jewgienij Klimow wystąpi w skokach narciarskich na MŚJ i na IO w Soczi!

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-14

Dwuboista Jewgienij Klimow powoli zmierza jednak w kierunku skoków narciarskich. Na ten moment plan jego startów obejmuje MŚJ w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, a także udział w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w drużynie kombinatorów i także w drużynie skoczków, o ile skokowi trenerzy skorzystają z jego usług.

 

- Na Igrzyskach Olimpijskich Klimow wystąpi jako kombinator norweski - mówi szkoleniowiec Rosjan Dimitrij Dubrowski. - W zespole jest dla nas niezastąpiony. Jest bardzo dobry na skoczni, a zawody będą na dużym obiekcie i jest w stanie dobrze pobiec pięć kilometrów. Jest możliwe, że wzmocni on zespół skoczków w konkursie drużynowym w Soczi. Nie bierzemy pod uwagę jego startu w konkursach indywidualnych. Kryteria wyboru są w tym wypadku zbyt skomplikowane, a w przypadku zespołu nie ma żadnych  komplikacji związanych z tym występem. Teraz wszystko zależy od trenerów skokowych - czy ich zdaniem Klimow może im pomóc na Igrzyskach Olimpijskich czy też nie. Jego poziom skokowy zobaczymy na Mistrzostwach Świata Juniorów w Val di Fiemme, gdzie będzie rywalizował z mocnymi zawodnikami. Musimy zobaczyć czy Klimow poradzi sobie na skoczni przy niższych prędkościach. Decyzja o starcie na Mistrzostwach Świata Juniorów jest ostateczna. Będzie startował i w skokach narciarskich i w kombinacji norweskiej.

 

Będziemy na bieżąco informować o poczynaniach młodego Rosjanina. Jego przyszłość wydaje się jednak przesądzona i występy na IO będą tymi pożegnalnymi z kombinacją norweską.

 

Konrad Rakowski Źródło: ITAR-TASS

Komentarze - 1

TomaszB

Opublikowano: 2014-01-15 11:11:14

I bardzo dobrze. Najwidoczniej spostrzegli problem o którym pisałem, czyli z punktami FIS Cupu. A może jednak rzeczywiście w tym sezonie jeszcze chcą go przetrzymać w kombinacji... Jednak czym prędzej to skoków, tym lepiej.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl