Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Czwarte igrzyska olimpijskie dla Pavla Churavego, pierwsze dla Tomasa Portyka

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-15

Czesi kilka dni temu oficjalnie nominowali swoich reprezentantów w kombinacji norweskiej na igrzyska olimpijskie. Nie jest to jeszcze ostateczny skład, ale tylko jakaś wyjątkowa sytuacja mogłoby wymusić zmianę.

 

Naszym południowym sąsiadom nie udało się wywalczyć pięcioosobowego limitu, więc do Rosji mogą zabrać tylko czterech dwuboistów, a będą to: Miroslav Dvorak, Tomas Portyk, Tomas Slavik i Pavel Churavy. Dla 36-letniego Churavego będą to czwarte z rzędu IO, a dla 17-letniego Tomasa Portyka to pierwszy występ w igrzyskach olimpijskich. Czeski junior jednak rok temu oswoił się z atmosferą wielkiej imprezy, bo startował na mistrzostwach świata w Val di Fiemme.

 

W składzie zabrakło miejsca m.in. dla Alesa Vodsedalka, Petra Kutala czy Lukasa Rypla. Całościowy i ostateczny skład Czechów na IO w Soczi zostanie ogłoszony 24 stycznia.

 

Wszystkie składy na IO stopniowo będziemy umieszczać TUTAJ.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl