Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Amerykanie, Rosjanie i Słoweńcy podali składy na IO, jeszcze tylko trzy niewiadome

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-22

Pojawiają się już ostatnie składy kombinatorów na Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Dziś publikujemy składy Amerykanów, Rosjan i Słoweńców. Nikt nie rezygnuje z przysługujących mu miejsc. Pozostały jeszcze tylko trzy niewiadome - Austria, Francja i Ukraina.

 

Amerykanie nie mieli wyjścia i do występu na Igrzyska Olimpijskie zgłosili: Todda Lodwicka, Billa Demonga, Bryana Fletchera i Taylora Fletchera. Zdaniem lekarzy Lodwick ma być w pełni sił na lutowe starty - jego ewentualny brak bardzo osłabiłby drużynę USA. Przez ostatnie dziesięć dni przebywał on w Park City i skupiał się z całych sił na rehabilitacji lewego barku. Bryan Fletcher zadebiutuje w zawodach tej rangi, a Todd Lodwick prawdopodobnie wystąpi na IO po raz szósty.

 

Rosjanie postawili na tych zawodników, którzy tak dobrze spisali się podczas inauguracji w Kuusamo (8. miejsce w konkursie drużynowym i niewielka strata do miejsca szóstego). Powołanie dostali: Jewgienij Klimow, Iwan Panin, Ernest Jachin oraz Nijaz Nabiejew. Wszyscy poza Nabiejewem debiutują w igrzyskach. Szansy nie dostanie Denis Isajkin, który jako jedyny z reprezentantów gospodarzy punktował podczas Pucharu Świata w Czajkowskim. Indywidualnie Rosjanie będą mogli wystawić tylko po jednym zawodniku na normalnej i dużej skoczni. O ile oczywiście nie zostaną zastosowane jakieś odstępstwa od regulaminu.

 

Swoją kadrę podali także Słoweńcy, którzy z nieznanych przyczyn nie otrzymali dodatku drużynowego i mogą wystawić tylko trzech zawodników, pomimo że w Kuusamo zajęli bardzo dobre szóste miejsce w konkursie zespołowym. W Soczi startować będą: Marjan Jelenko, Gasper Berlot i Mitja Oranic. Debiutantem jest tylko Jelenko.

 

Zbiorcze składy wszystkich drużyn znajdziecie TUTAJ. Szanse Pawła Słowioka na awans z listy rezerwowej zmalały już niemalże do zera. Czekamy jednak jeszcze na te dwie najważniejsze informacje - czy Francuzi wyślą pięciu dwuboistów i czy Ukraińcy wystawią kogokolwiek. To że Austriacy wyślą pięcioosobowa drużynę jest pewne.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 3

jerz

Opublikowano: 2014-01-22 20:50:49

Francuzi wybrali już czterech zawodników (Lamy Chappuis, Lacroix, Braud, Laheurte). Do 27 stycznia mają zdecydować co robią z piątym miejscem. http://www.ffs.fr/news/federale/les-premieres-selections-francaises-pour-les-jeux-olympiques-de-sochi-19312

Raku

Opublikowano: 2014-01-22 21:07:35

Dzięki;) Z tego wynika, że piąty będzie na pewno, ale jeszcze nie wiadomo kto nim będzie. Czyli już raczej "po ptokach", bo Ukraińcy nawet jakby Pasicznik nie mógł startować, to mogą zgłosić Bałandę albo Kaliniczenkę. Austriacy jako jedyni poczekali na konkursy w Oberstdorfie, choć chyba inny skład niż: Denifl, Klapfer, Gruber, Bieler, Stecher nie jest możliwy.

jerz

Opublikowano: 2014-01-22 21:32:56

W kwestii ogłaszania składów sporo do powiedzenia miały narodowe komitety olimpijskie, które ustalały terminy zatwierdzania składów olimpijskich. Kadra Austriaków w skokach też zostanie ogłoszona po konkursach w Sapporo.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl