Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kolejna korekta FIS-u, Estonia jednak nie wystawi drużyny na IO, Kail Piho odstawiony

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-24

Międzynarodowa Federacja Narciarska sama została pokonana przez swój regulamin dotyczący rankingu olimpijskiego. Dziś jednak po wielu aktualizacjach wreszcie została opublikowana prawidłowa wersja. Nie jest to dobra informacja dla Estończyków, którzy tracą dodatek drużynowy.

 

Na przestrzeni ostatnich dni nikt nie zrezygnował z przysługującego mu miejsca, a mimo to ranking został zaktualizowany. Dlaczego? Zapewne dlatego, że wreszcie zorientowano się, że dodatek drużynowy dla Estonii jest kompletnie niezgodny z regulaminem. Być może interweniowali Włosi, którzy zgłosili pięcioosobowa kadrę, a FIS pozbawił ich jednego miejsca. W każdym bądź razie efekt jest taki, że wreszcie doczekiwaliśmy się prawidłowych limitów. Tak wiec to nie Włosi muszą zrezygnować z piątego zawodnika, lecz Estończycy z czwartego. Wybór padł na Kaila Piho, który jest w tym sezonie w słabszej formie i wypadł najgorzej z Estończyków podczas Nordic Combined Triple.

 

Tym sposobem Paweł Słowiok znów wskoczył na pozycję pierwszego rezerwowego, ale szanse na występ w IO i tak nie są duże. Trzeba liczyć na absencję Ukrainy albo na fatalny występ Guy/Hannona w Oberstdorfie, który mógłby spowodować, że Francuzi nie wezmą piątego zawodnika. Żelazna czwórka (Lamy Chappuis, Lacroix, Laheurte i Braud) jest już pewna wyjazdu. Oba warianty są mało prawdopodobne, ale to już dwie ostatnie szanse dla Słowioka. Austriacy swój skład ogłoszą po zawodach w Oberstdorfie.

 

Zbiorcze zestawienie wszystkich składów znajdziecie TUTAJ.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 1

Flawia

Opublikowano: 2014-01-24 12:13:21

Tak tak tym razem finalna wersja ;) bubu biedny Kail :( Francuzi pewnie wezma piatego i tak "na wszelki wypadek" takze raczej nie mamy co liczyc na jakies cuda...

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl