Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Koniec szans Pawła Słowioka - Wiktor Pasicznik zgłoszony do startu w Soczi

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-24

Jak poinformował nas przed chwilą Ukraiński Związek Narciarski, Wiktor Pasicznik jest zdrowy i w dobrej formie, a co za tym idzie oczywiście wystartuje on podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi. To praktycznie przekreśla szanse Pawła Słowioka na start w IO.

 

Nasz zawodnik musi teraz liczyć na cud i jakieś nieoczekiwane wycofanie się. Francuzi nazwisko piątego zawodnika mają ogłosić w poniedziałek, a Austriacy z całą pewnością do Rosji zabiorą pięciu dwuboistów. Ich nazwiska także poznamy po weekendzie.

 

Jedynakowi z Ukrainy pozostaje życzyć powodzenia na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, bo na ten wyjazd sobie zasłużył, a pucharowych punktów powinien mieć jeszcze więcej, bo nie wykorzystał wszystkich swoich szans. W przypadku naszych wschodnich sąsiadów nie jest to jednak historyczne wydarzenie, bo chociażby cztery lata temu w Vancouver startował Wołodymyr Traczuk. Ciężko się oprzeć wrażeniu, że jednak 55 miejsc startowych to dla kombinacji norweskiej trochę za mało. W konkursie drużynowym nie wystąpi Słowenia (szósta drużyna z Kuusamo) i Estonia. Nie będzie Pawła Słowioka, który w tym sezonie regularnie wchodził do czterdziestki w Pucharze Świata, a gospodarze indywidualnie będą mogli zgłosić tylko jednego reprezentanta. Patrząc na przebieg tego sezonu limit 60 wydaje się optymalny, ale oczywiście takie decyzje podejmowano wcześniej kiedy Polacy, Estończycy i Pasicznik nie prezentowali tak wysokiego poziomu jak obecnie.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 1

Xander

Opublikowano: 2014-01-24 15:52:28

No i fajnie

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl