Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Tomas Portyk złamał palec w Jakuszycach i odpuszcza MŚJ, start w IO zagrożony!

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-24

O wielkim pechu może mówić Tomas Portyk. Czeski Związek Narciarski donosi, że 17-latek podczas dzisiejszego treningu w Jakuszycach niefortunnie upadł i złamał jeden z palców prawej ręki.

 

To wyklucza go z udziału w Mistrzostwach Świata Juniorów w Val di Fiemme (27.01-3.02), gdzie byłby jednym z faworytów do medali. Pod znakiem zapytania stoi także jego start w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi (7-23.02). Przypomnijmy, że Czech to złoty medalista młodzieżowych IO w Insbrucku (2012) w kombinacji norweskiej.

 

„Tomas najechał na kamień albo na jakąś nierówność, przewrócił się i całym ciężarem ciała przygniótł swoją prawa rękę. Rezultatem jest złamany palec serdeczny prawej ręki” - relacjonuje Vladimir Smid.  Portyk przeszedł dziś operację w szpitalu i zapadła już decyzja, że na pewno nie wystartuje w Val di Fiemme. Niepewny jest również jego start w Soczi.

 

„Wstępnie mówiło się nawet o pięciu-sześciu tygodniach leczenia. To oznaczałoby koniec nadziei na występ w Soczi. Dlatego lekarze zdecydowali się na specjalne metalowe wzmocnienie. To ma skrócić przerwę tylko do dwóch tygodni” - kontynuuje Smid.

 

„Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby Tomas wystartował w Soczi. W tym sezonie był jednym z naszych najlepszych zawodników w Pucharze Świata. Bez niego drużyna byłaby znacznie osłabiona. W poniedziałek planujemy wizytę kontrolną i wówczas podejmiemy decyzję dotyczące alternatywnego treningu” - komentuje prezes Radek Cikl.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl