Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Skipol Cup: Denifl najlepszy w Oberstdorfie, Słowiok 25., Frenzel niezagrożonym liderem

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-25

Za nami zmagania drużynowe podczas PŚ w Oberstdorfie. Wygrali je Niemcy przed Francją oraz Austrią. A kto był najlepszy indywidualnie? Jak czarowanie się zawodników na trasie przełożyło się na klasyfikację indywidualną? O tym poniżej.

 

Przypomnijmy, że Skipol Cup to klasyfikacja indywidualna konkursów drużynowych. Należałoby dodać, że nieoficjalna, ponieważ wyciągamy wyniki z rywalizacji drużynowej, która jak dobrze wiemy rządzi się swoimi prawami.Słów kilka o zasadach. Skoki punktowane są wg belki pierwszego zawodnika na liście startowej, tak więc przy podnoszeniu/obniżaniu rozbiegu dla całej grupy będą doliczane punkty za rozbieg jak dla pierwszej grupy (w Oberstdorfie 4. grupa +6,2pkt). Jeśli chodzi o przelicznik, to dla biegu na 5km 1s=2pkt (połowa tego co na 10km). Łączny czas determinuje zwycięzcę zawodów.

 

Na skoczni indywidualnie najlepszy był francuski czempion Jason Lamy Chappuis, który miał 6 sekund przewagi nad Christophem Bielerem oraz 8 nad Wilhelmem Deniflem. W czołówce był jeszcze Eric Frenzel (+0:14) oraz Francis Braud (+0:20). Najlepiej z Polaków spisał się Mateusz Wantulok (+1:05) przed Pawłem Słowiokiem (+1:11), Andrzejem Gąsienicą (+1:25) oraz Szczepanem Kupczakiem (+2:17). Szczepan wyprzedił tylko dwójkę Włochów – Mattię i Lukasa Runggaldiera.

 

Wilhelm Denifl pobiegł na pierwszej zmianie sztafety i fakt, że musiał gonić Francuza, spowodował, że uzyskał bardzo dobry czas indywidualnie i wykorzystał fakt, że biegnący na ostatniej zmianie Lamy Chappuis oraz Frenzel nie musieli dawać z siebie wszystkiego, co pozwoliło mu na zwycięstwo i zdobycz 100 pkt do klasyfikacji generalnej Skipol Cup. Drugie miejsce zajął Lamy Chappuis (+2,6 sek) a podium uzupełnił najszybszy na trzeciej zmianie Christoph Bieler (+4,1 sek). Kolejne miejsca przypadły dla Tino Edelmana, Erica Frenzela oraz Jana Schmida. Czołową dziesiątkę uzupełnili Francis Braud, Maxime Laheurte, Yoshito Watabe oraz Thomas Kjelbotn.

 

Paweł Słowiok zakończył zawody na miejscu 25., zdobywając 6 pkt do klasyfikacji. Pozostali nasi reprezentanci okupowali miejsca pod koniec stawki. Andrzej Gąsienica był 40., Mateusz Wantulok 42., a Szczepan Kupczak 44. – ostatni.

 

Po raz kolejny punktów (czy to w normalnych zawodach indywidualnych czy też Skipol Cup) nie zdobył Rosjanin Evgeniy Klimov, który został sklasyfikowany na 32. miejscu. Warte odnotowania jest to, że na swojej zmianie uzyskał lepszy czas od Szczepana Kupczaka. W korespondencyjnym pojedynku okazał się też lepszy od Andrzeja Gąsienicy oraz Mateusza Wantuloka.

 

NIEOFICJALNE WYNIKI INDYWIDUALNE

 

W klasyfikacji generalnej po dzisiejszych zawodach prowadzi Eric Frenzel (305pkt) przed Jasonem Lamy Chappuis (206pkt) oraz Christophem Bielerem (152pkt). Paweł Słowiok jest jedynym klasyfikowanym Polakiem na miejscu 43. (9pkt). Do końca sezonu pozostały jeszcze 3 konkursy w ramach Skipol Cup.


KLASYFIKACJA GENERALNA SKIPOLCUP

 

Rafał Snoch

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl