Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Skład Austrii na Soczi bez niespodzianek, legendarny alpejczyk chorążym

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-01-27

Austriacki Związek Narciarski ogłosił swoje kadry na Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Do Rosji pojedzie m.in. pięciu kombinatorów norweskich, których nazwiska nie są żadną niespodzianką. Ogłoszono też nazwisko chorążego na cermonię otwarcia, którym został Benjamin Raich.

 

Honoru austriackiego dwuboju zimowego będą bronić: Christoph Bieler, Wilhelm Denifl, Bernhard Gruber, Lukas Klapfer i Mario Stecher. Skład tej piątki nie jest żadną niespodzianką i był od dawna do przewidzenia, a w poneidziałek został jedynie potwierdzony. Podano również skład kadry w biegach narciarskich - pakować się już mogą cztery panie: Veronika Mayerhofer, Nathalie Schwarz, Katerina Smutna i Teresa Stadlober, a także czterej panowie: Johannes Duerr, Max Hauke, Bernhard Tritscher i Harald Wurm.

 

"Czerwono-biało-czerwoni" na 22. ZIO wysyłają rekordową liczbę sportowców - aż 130 (89 panów, 41 pań). Funkcję chorążego na ceremonii otwarcia imperzy będzie sprawował 35-letni legendarny alpejczyk Benjamin Raich - triumfator PŚ w sezonie 2006/2007, zdobywca ośmiu Małych Kryształowych Kul (trzy w slalomie, trzy w gigancie i trzy w kombinacji/superkombinacji), zwycięzca 36 zawodów PŚ (na podium stał 90-krotnie), a także dwukrotny mistrz olimpijski (w sumie zdobył cztery medale olimpijskie) i dwukrotny mistrz świata (łącznie wywalczył 7 medali tej imprezy).

 

Składy pozostałych kadr w kombinacji norweskiej na imprezę w Soczi możecie zobaczyć TUTAJ.

 

Andrzej Grabowski

Komentarze - 1

domo

Opublikowano: 2014-01-27 19:16:44

Po zawodach Obersdorfie przedstawiam to co może się wydarzyć na igrzyskach w Soczi: i tak głównym zdecydowanym faworytem do dwóch złotych medali w zawodach indywidualnych jest Niemiec Eric Frenzel który tamten i ten sezon dominuje zdecydowanie w PŚ w kombinacji Norweskiej co ciekawe Niemiec zarówno świetnie skacze jak i biega.Jego celem w Soczi jest zdobycie złota bo go nie ma w swojej kolekcji. Zagrozić mu mogą następujący zawodnicy:Reprezentacji Niemiec -RYDZEK Johannes , KIRCHEISEN Bjoern,EDELMANN Tinno to solidni czołowi zawodnicy w kombinacji norweskiej zawsze groźni dla najlepszych. Norwegowie - Håvard Klemetsen,Mikko Kokslien, Magnus Moan,Magnus Krog, GRAABAK Joergen oraz Jan Schmid -Problemem Norwegów są od dawna są skoki jeśli skoczą świetnie to Frenzel ma kogo się obawiać. Japończyk - Akito Watabe - japończyk świetnie biega i dobrze skacze ale jak dotąd nie wygrał zawodów PŚ ale o medale powinien powalczyć. Francuz - Jason Lamy Chappuis - Francuz przez 3 lata dominował w Kombinacji Norweskiej wygrywając klasyfikacje końcową PŚ,Zdobył wszystko w tym sporcie, Igrzyska w Soczi będą jego chyba ostatnimi w karierze jeśli dobrze zaprezentuje się na skoczni skoczy dobrze co jest u niego najwiekszym ostatnio problemem (a kiedyś przecież świetnie skakał) to może powalczyć o medale nawet o złoty w Soczi bo jest świetnym biegaczem oraz strategiem. Austriacy - Wilhelm Denifl,KLAPFER Lukas , STECHER Mario Bieller Christoph ,GRUBER Bernhard ,STECHER Mario - Austriacy w tym sezonie spisują przecietnie dla Stechera i Grubera będą to ostatnie igrzyska w karierze wiec będą chcieli w Soczi powalczyć ale chyba tylko drużynowo o medal. Włoch - PITTIN Alessandro na igrzyskach 2010 roku zdobył 2 brązowe medale ten sezon jest w słaby w jego wykonaniu wiec o medalu może zapomnieć. USA Stany Zjednoczone - FLETCHER Bryan ,DEMONG Bill ,FLETCHER Taylor ,LODWICK Todd .Amerykanie świetnie biegają ale fatalnie skaczą jeśli skoczą dobrze to mogą powalczyć o medale ale to jest warunek chyba który się nie spełni. Reprezentacja Niemiec i Norwegii,to faworyci do złotego medalu drużynowego w Soczi.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl