Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

IO w Soczi: Klemetsen i Klimow najlepsi na treningach, bardzo dobre skoki Cieślara

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-02-11

To już ostatni dzień treningów kombinatorów norweskich przed jutrzejszym konkursem indywidualnym na skoczni normalnej (HS 106). Na pierwszych dwóch treningach najlepszy był Haavard Klemetsen, a trzeci pod jego nieobecność wygrał Jewgienij Klimow. Bardzo dobrze skakał dziś Adam Cieślar, który zajął 34., 17. i 15. miejsce.

 

W pierwszej próbie najlepszy okazał się Haavard Klemetsen (99,5m), który pokonał Taihei Kato (98,5m) i Bernharda Grubera (98,5m), który wreszcie oddał bardzo dobry skok. Eric Frenzel (95m) był 13., a Jason Lamy Chappuis (95m) 15. Przeciętnie spisał się Adam Cieślar (90m), który został sklasyfikowany na 34. miejscu. Sklasyfikowano 52 zawodników. Nie startowali Moan, Lodwick i Slavik.

 

WYNIKI PIERWSZEGO TRENINGU

 

W drugim treningu zawodnicy skakali z dwóch belek wyżej (nr 34), ale Klemetsen jako jedyny oddawał swoją próbę z takiej samej platformy jak w pierwszym treningu. Tym sposobem znokautował on rywali, bo skoczył 103 metra i nad drugim Frenzelem (103,5m), który skakał z wyjściowego rozbiegu miałby 28 sekund przewagi. Trzecie miejsce zajął Akito Watabe (101,5m). Czwarty był Jewgienij Klimow (99,5m), który wreszcie zaczyna skakać na swoim tegorocznym poziomie. Najlepszą swoją próbę w Soczi zanotował Adam Cieślar, który skoczył 97,5 metra. Polak zająłby bardzo dobre 17. miejsce, a w treningu wystartowali wszyscy poza Moanem i Slavikiem.

 

WYNIKI DRUGIEGO TRENINGU

 

W trzecim treningu powrócono do belki nr 32. Najlepiej spisał się Jewgienij Klimow (98m). Rosjanin powrócił już do swojego skakania. Drugie miejsce zajął Taihei Kato (97m), a trzecie Yoshito Watabe (97,5m). Czwartą lokatę zajął kolejny Japończyk Akito Watabe (99m). Adam Cieślar (94,5m) zajął 15. miejsce. Był to kolejny dobry skok naszego zawodnika. Choć tym razem wystartowało 45 zawodników. Nie skakali m.in. Frenzel, Klemetsen, Lamy Chappuis, Moan i Klapfer.

 

WYNIKI TRZECIEGO TRENINGU

 

Teraz kilku trenerów czeka trudna decyzja. Austriacy, Niemcy, Norwegowie, Włosi, Japończycy i Francuzi muszą odrzucić jednego zawodnika. Szczególnie pierwsza czwórka będzie miała z tym spory problem.

 

Przypominamy też o TYPOWANIU zawodów w kombinacji norweskiej. Informacja o nagrodach niebawem.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 1

fan

Opublikowano: 2014-02-11 12:52:35

Brawo Adam, oby w konkursie nie zabrakło koncentracji!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl