Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Wilhelm Denifl: „Nie mogę zrozumieć tej decyzji, ale tak się stało”

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-02-26

Wilhelm Denifl często nie ma szczęścia do imprez mistrzowskich. W Oslo (2011) dwa razy nieźle zaprezentował się indywidualnie, ale dwukrotnie nie wystawiono go do drużyny. W Soczi znów dostał szansę indywidualnie (19. miejsce), ale po raz kolejny nie zmieścił się do składu na konkurs drużynowy. Zawodnik Austrii nie był z tego powodu zadowolony.

 

- Po wielu negatywnych informacjach na temat Igrzysk Olimpijski w Soczi, byłem bardzo mile zaskoczony warunkami tutaj. Organizacja i wszystko dookoła było wspaniałe. Ze sportowego punktu widzenia to jednak dla mnie rozczarowanie. W pierwszym konkursie po prostu zawaliłem na skoczni. Z biegu mogłem być zadowolony, bo próbowałem utrzymywać się w grupie, która walczyła o brąz. Później zabrakło mi sił, ale skończyłem na 19. miejscu.

 

- Dużo większe oczekiwania miałem na dużej skoczni. Na treningach miałem wiele bardzo dobry skoków, ale z drugiej strony kilka też takich, w których brakowało odległości. Musiałem walczyć o kwalifikację z Lukasem. Pierwszy skok nie był dobry, a w drugim skoczyłem 136 metrów, ale to już było za późno - IO się dla nie skończyły. Nie mogę zrozumieć tej decyzji, ale tak się stało. Dziękuję wszystkim za wsparcie. Teraz kilka dni odpoczynku, a następnie Pucharu Świata w Lahti. Jest jeszcze o co walczyć.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl