Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kalendarz PZN 2014/15 dla kombinacji i skoków

Kombinacja norweska -> Artykuły

2014-11-19

Kalendarze Pucharów Świata w kombinacji i skokach znamy od wielu miesięcy. Pora więc zaprezentować harmonogram zawodów krajowych.

 

Przesunięcie konkursu świątecznego w skokach, a także pierwsze zimowe Mistrzostwa Polski Kobiet – to dwa charakterystyczne elementy najbliższej zimy dla skoczków i kombinatorów, którzy wezmą udział w zawodach PZN. Co ciekawe, aż dwukrotnie przeprowadzony zostanie konkurs o krajowy tytuł wśród mężczyzn.

 

***


Tradycyjnie zimę zainauguruje „Mikołaj w Goleszowie”. 6 grudnia na skoczniach K17 i K30 okazję do sprawdzenia formy będą mieć skokowi juniorzy D i E. Po dłuższej przerwie, w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia (23.12) odbędzie się przyspieszony konkurs świąteczny w Wiśle-Malince, który będzie jednocześnie rywalizacją o medale MP. Wszystko za sprawą niekorzystnych warunków śniegowych w marcu tego roku, które uniemożliwiły rozegranie zawodów. Po świętach, w dniach 28-30 grudnia stolicą polskiej kombinacji norweskiej stanie się Szczyrk. Kibice podziwiać będą i skoczków (Lotos Cup we wszystkich kategoriach), i dwuboistów, którzy stoczą walkę o miano mistrza kraju.

Pierwsza połowa stycznia upłynie pod znakiem rywalizacji międzynarodowej skoczków. Najpierw Zakopane zorganizuje FIS Cup, a Wisła Puchar Kontynentalny (obie imprezy w dniach 10-11.01), by kilka dni później, 15 stycznia ugościć karuzelę Pucharu Świata. W weekend 17-18.01 przeniesie się ona na Wielką Krokiew. Tam także w ostatni weekend miesiąca zawita CoC.

 

W tym samym czasie, co PŚ pod Giewontem, w Zagórzu o Puchar Bieszczadów powalczą juniorzy D i E w skokach i kombinacji. Kolejną okazją do ich spotkania będzie drugi etap Lotos Cup w Wiśle (6-8.02.2015), gdzie prawo udziału mają wszystkie kategorie wiekowe.

 

Jedna z ważniejszych imprez dla juniorów A i B, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, rozegrana zostanie w dniach od 18 do 22 lutego w Szczyrku. Weekend później Zakopane zorganizuje trzeci etap Lotos Cup, którego wielki finał zaplanowano na 6-8 marca 2015 roku w Szczyrku. W tym samym miejscu i czasie o miano najlepszej polskiej skoczkini rywalizować będą panie.

 

Ostatnim narciarskim aktem sezonu będą wiosenne Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach i kombinacji, których miejsce zostanie wyznaczone wkrótce.

 

SZCZEGÓŁOWY WYKAZ IMPREZ PZN DOSTĘPNY TUTAJ (LINK)

 

Redakcja

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl