Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Lacroix i Lamy Chappuis pożegnani. Koniec epoki

Kombinacja norweska -> Artykuły

2015-03-27

Reprezentant Francji w kombinacji norweskiej - Sebastien Lacroix zrezygnował z kontynuowania kariery sportowej. Narty w kąt odłożył również jego rodak Jason Lamy Chappuis.

 

W Premanon odbyło się oficjalne pożegnanie byłych już dwuboistów. Lacroix i Chappuis świętowali szczególnie z trenerami, którzy pomagali im podczas kariery. Sebastien Lacroix nie zamierza tracić czasu i poświęci go teraz kolejnej pasji. Francuz wyjechał do La Rochelle, gdzie od 1 kwietnia rozpocznie szkolenia motoryzacyjne. Wielką pasją byłego dwuboisty są motocykle, dlatego cieszy się, że ma możliwość podjęcia się wymarzonej pracy. Lacroix nie zamierza jednak rezygnować z kontaktów z kombinatorami norweskimi i być może kiedyś podejmie się współpracy z Eurosportem. Przede wszystkim sportowiec planuje się nacieszyć życiem rodzinnym. Do największych osiągnięć Lacroixa należą dwa złote medale zdobyte na Mistrzostwach Świata wraz z drużyną, a także srebro zdobyte indywidualnie podczas Mistrzostw Świata Juniorów.

 

Jason Chappuis stracił motywację do dalszego trenowania i niestety nie będziemy mogli mu kibicować od przyszłego sezonu. Przygoda z kombinacją norweską w wykonaniu tego zawodnika trwała aż 23 lata. Francuz ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów. W latach 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012 zdobywał kryształowe kule w zawodach Pucharu Świata. Na Mistrzostwach Świata aż pięć razy wygrywał indywidualnie oraz drużynowo. Złoto zgarnął także na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver w 2010 roku. Jak informował w Falun spiker zawodów, emerytowany już narciarz ma w planach przejście kursu pilotażu i zostanie lotnikiem.

 

Drużynowe starty reprezentacji Francji na zawodach są nieco zagrożone. Póki co nie ma informacji, które dotyczyłyby zastąpienia Jasona oraz Sebastiena przez innych dwuboistów.

 

Bożena Tyc

 

Komentarze - 3

Szamot

Opublikowano: 2015-03-30 08:09:31

Kto oprócz wyżej wymienionych i Stechera po tym sezonie zakończył karierę? Ryynaenen jeszcze będzie startował?

Raku

Opublikowano: 2015-04-02 11:25:39

Na 100% Pavel Churavy bo miał skończyć w czasie Mistrzostw Czech, które odwołali. Na 99,9% Bill Demong, chociaż rok temu też mówił "o zwalnianiu miejsca młodszym" i chyba w tym sezonie trenował prywatnie i podobno już definitywnie skończył ale jakiejś oficjalnej informacji nie widziałem. O głównej grupie zagrożenia czyli Austriakach widziałem tylko że Bieler nie był pewien co dalej. Denifl, Gruber, Klapfer mają startować dalej. Klimow oficjalnie przeszedł do skoków, a Takahashi już jako skoczek oficjalnie skończył karierę. Na razie tyle widziałem, więc jakiejś inwazji końca karier chyba dalej nie będzie tak jak kilka lat temu. To pamiętny sezon 10/11: http://kombinacjanorweska.dbv.pl/news.php?readmore=408 Ciężko już będzie kiedykolwiek to pobić, żeby takie nazwiska kończyły w jednym sezonie.

Doktor46

Opublikowano: 2015-04-03 10:47:37

Dokładnie, ale i tak strata dla kombinacji :(

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl