Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Czarne chmury nad Pucharem Świata w dwuboju, konkursy w Chaux-Neuve przełożone

Kombinacja norweska -> Artykuły

2016-01-08

W tym roku pogoda ani na chwilę nie chce przestać nękać kombinatorów norweskich. Po odwołaniu konkursów w Klingenthal i Schonach organizatorzy zawodów we Francji postanowili odsunąć je w czasie. Tym samym są to już czwarte zawody, z którymi organizatorzy mają problemy.

 

Przerwa w startach kombinatorów norweskich zdaje się nie mieć końca. Najpierw walkę z pogodą przegrało Klingenthal, następnie Schonach, a teraz przyszedł czas na francuskie Chaux-Neuve. Powód? Jak to zazwyczaj bywa tej „zimy” - brak śniegu… Tym razem jest jednak cień nadziei - póki co miejscowi działacze nie odwołali konkursów, ale przesunęli je na kolejny weekend, czyli 23-24 stycznia.  Tym samym pucharowa przerwa już na pewno przedłuży się do ponad miesiąca… Przypomnijmy, że podopieczni Mateusza Wantuloka postanowili w zamian wystartować w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Hoeydalsmo.

 

- Wysokie temperatury i spowodowany przez nie brak śniegu nie pozwalają nam na organizację zawodów w dniach 16-17 stycznia, jednak w uzgodnieniu z Międzynarodową Federacją Narciarską postanowiliśmy na razie przesunąć rozgrywki na „wolny weekend” w kalendarzu, który przypada w kolejnym tygodniu - przyznał koordynator wydarzenia, Samuel Lopes.

 

- Mamy nadzieję, że spodziewane w połowie przyszłego tygodnia ochłodzenia umożliwi nam utrzymanie konkursów w kalendarzu - dodaje Leopes, który mimo problemów logistycznych, spodziewa się, że w drugiej połowie stycznia do Chaux-Neuve zawita ok. 200 zawodników, trenrów i działaczy oraz 15 tysięcy widzów.

 

Kolejne informacje dotyczące sytuacji pogodowej w Chaux-Neuve pojawią się 15 stycznia.  

 

Niepocieszona Katarzyna Nowak

 

Komentarze - 1

ms.

Opublikowano: 2016-01-08 17:31:43

Mam obawy ze chaux- neuve takze odwoła zaowdy, rozumiem ze nie ma zimy i są problemy, ale jakoś zawody w innych dyscyplinach w większości dochodzą do skutku, dziwne że nawet Niemcy nie radzą sobie z dodatnią temperaturą. Mam nadzieję że schonach zrobi te zawody w marcu bo pś w kombinacji bez zawodów w niemczech czyli obecnie najmocniejszym kraju w pś to skandal. Myslałem że oberstdorf może zorganizuje te zawody w miejsce odwołanych, ale nikt tego nie zaplanował i pewnie koszty dla miasta są zbyt duze mimo możliwosci organizacyjnych. Jak tak dalej pójdzie to okaze się że sezon w pś zakończył się w ramsau. Niestety coraz gorzej z kombinacją, coraz mniej zawodów, zawodników, oby kombinacja się wybroniła i nie upadła całkowicie.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl