Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Hoeydalsmo, PK w kombinacji norweskiej: dwóch Polaków w drugiej dziesiątce! [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2016-01-09

Norweskie Hoeydalsmo było dziś areną zmagań dwuboistów w Pucharze Kontynentalnym, który swoją obecnością zaszczycili podopieczni Mateusza Wantuloka, zapełniając lukę po nagminnie odwoływanych zawodach najwyższej rangi. Ostatecznie najlepiej z bało-czerwonych spisał się Paweł Słowiok.

 

Normalny obiekt w norweskim Hoeydalsmo gościł dziś siódme w kalendarzu zmagania Pucharu Kontynentalnego. Na skoczni K-85 / HS-94 najlepsi okazali się Austriacy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca: Franz-Josef Rehrl i Martin Fritz lądowali odpowiednio na 91. i 90. metrze. Wirtualne podium uzupełniał Niemiec, Tobias Haug (89,5 metra / 10 sekund straty do lidera).

 

Najwyżej z Polaków, na bardzo dobrym, 13. miejscu wylądował niespełna 21-letni reprezentant LKS Poroniec Poronin, Michał Gut-Chowaniec. Wysoką pozycję dał mu skok na linię wyznaczającą punkt konstrukcyjny norweskiego obiektu, czyli 85. metr. Przełożyło się to na 111 punktów i 58-sekudnową stratę do lidera, którą przyszło odrabiać na trasie biegu. Ex aequo z Polakiem plasował się wóczas Niemiec Vinzenz Geiger. Pozostali biało-czerwoni  znaleźli się na początku drugiej i trzeciej dziesiątki. Wyższe, 21. miejsce przypadło Pawłowi Słowiokowi, który w swojej próbie osiągnął 83 metry. Do lidera po skokach tracił minutę i 14 sekund. Z najsłabszej strony na skoczni pokazał się Adam Cieślar - wiślanin lądował jeszcze pół metra bliżej niż Słowiok i ostatecznie zajmował 32. lokatę. Na trasę biegu wystartował minutę i 34 sekundy po triumfatorze serii skoków.

 

Zmagania na biegowej trasie przyniosły wiele zmian, nie tylko na czele stawki, ale i w polskim zespole. Ostatecznie z najlepszym czasem zameldował się reprezentant gospodarzy, Espen Andersen, który po skokach zajmował piąte miejsce. Prowadzący na półmetku Austriak Franz-Josef Rehrl musiał zadowolić się drugą pozycją i stratą niespełna 3 sekund. Na najniższy stopień podium przesunął się Francuz Maxime Laheurte.

 

Wśród biało-czerwonych najszybciej na mecie pojawił się Paweł Słowiok. Reprezentant AZS AWF Katowice po 21. rezultacie na skoczni zanotował 18. czas biegu, dzięki czemu zajął 17. miejsce. Na metę wbiegł niecałe 48 sekund po Andersenie. W powiększaniu punktowej zdobyczy towarzyszył mu kolega  Adam Cieślar, który znalazł się jedynie pozycję niżej. Wiślanin zanotował 14. rezultat na 10-kilometrowej rozgrywce, co pozwoliło mu przesunąć się aż o 14 lokat w stosunku do 32. miejsca zajmowanego po skokach! Niestety, wysokiej pozycji po walce na obiekcie HS-94 nie utrzymał Michał Gut-Chowaniec i z najlepszego wśród biało-czerwonych stał się najsłabszym. Nie zdołał tym samym zdobyć punktów - 54. rezultat biegu dał w całych zawodach odległe, 47. miejsce z ponad trzyminutową stratą do triumfatora.

 

Jutro w Hoeyldasmo kolejne rozgrywki dwuboistów z udziałem Polaków. 

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

LISTA STARTOWA BIEGU 

OSTATECZNE WYNIKI

 

Katarzyna Nowak  

 

Komentarze - 5

ms.

Opublikowano: 2016-01-09 17:46:15

Bardzo mocna obsada dzisiejszych zawodów spowodowała że ciężko było zdobyć punkty, tym bardziej wynik cieślara i słowioka cieszy, martwi jedynie słabsza forma skokowa cieślara, za to słowiok sie poprawił. Od guta-chowańca raczej nikt przy takiej obsadzie punktów nie oczekiwał, więc trudno mówić żeby zawiódł. Dziwi mnie brak na starcie braci piho, przecież trenują w norwegii, napewno spisaliby się lepiej od andreasa ilvesa i hermansona, od tirmy pewnie też ale skoro nie wystartowali to może są w słabej formie. Na koniec dodam ze w hoeydalsmo nie ma skoczni hs 142, hs 94 jest największą skocznią w tej miejscowości, wiem że w kalendarzu coc było napisane że jedne zawody będą na hs 142 ale to raczej błąd, ponieważ później jest w kuusamo które ma taki hs, rozmiar skoczni w prak city to hs 100 a nie 106 jak jest w kalendarzu fisu, więc to raczej ich błąd. ps. Wie ktos może dlaczego nie startował lider coc pommer i dlaczego sprinty na dystansie 5 km zostały odwołane przed sezonem.

Kasia Nowak

Opublikowano: 2016-01-09 22:48:35

Co do rozmiarów skoczni - racja, poprawione, dzięki za czujność :)

Raku

Opublikowano: 2016-01-09 23:18:03

Pommer bodajże już wszedł do składu na PŚ (mimo małego skandalu, że go Ramsau nie dali do krajówki i dopiero wszedł na drugi dzień bo ktoś inny się rozchorował - bodaj Seidl), także trenował z kadrą A w Seefeld. Bracia Piho spisują się katastrofalnie na skoczni i przeciętnie biegają, więc niestety sytuacja w Estonii poza Ilvesem słabo wygląda. Nawet jeśli by byli w 50 tutaj to są baaaaaaardzo daleko od swojej topowej formy.

Sakuraj

Opublikowano: 2016-01-09 17:50:23

Sądząc po wynikach, twierdze że kombinacja w Czechach przetrwa, i wkrótce będą mieli drużynę. Także w Estonii Andreas Ilves wygląda na kogoś kto w przyszłości będzie startować w PŚ. Chociaż co prawda drugi estoński 15 latek prezentuje fatalny poziom. Tak samo zresztą jak Karl August Tirmaa. Polacy przyzwoicie, spadku Guta-Chowańca można było się spodziewać, pomimo niezłego skoku. Myślę, że jeśli będą zawody słabiej obsadzone, a do tego skoki na K-120+ to punkty mogą mu wpaść. Np za tydzień w Kuusamo, chociaż jeden konkurs tam to niefortunnie sprint drużynowy.

Kibic z oddali

Opublikowano: 2016-01-09 19:03:20

A ja jestem zawiedziony. Owszem, obsada mocna, ale po Cieślarze więcej sie spodziewałem. Widać było, patrząc na wyniki zawodów, treningów, PCRa i serii próbnej, że na tej skoczni skacze w kratkę. Uważam, że Cieślar powinien być minimum w Top10. Cieszy za to widoczny progres skokowy u Słowioka, fakt, że to bardzo mała skocznia, ale na pewno idzie to w dobrym kierunku. Widziałem zdjęcia z dzisiejszych zawodów i widać było, że padał śnieg - to na pewno nie ułatwiało przygotowania nart, tak więc biegowo nie ma co się czepiać.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl