Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PK w dwuboju: Słowiok punktuje, Cieślar nie wystartował w biegu z powodu choroby [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2016-01-10

Zwycięzcy dzisiaj Austriacy oraz Paweł Słowiok opuszczą norweskie Hoeydalsmo z uśmiechem na twarzach. Polak, choć nie zdołał poprawić sobotniego 17. miejsca, to zdobył kolejne punkty. Z zerowym kontem wyjedzie z kolei Michał Gut-Chowaniec. Na trasie biegu nie pojawił się Adam Cieślar.

 

Na czele skocznych dominatorów nic się nie zmieniło. Podobnie jak wczoraj, dziś także po skokach na szczycie tabeli znaleźli się reprezentanci Austrii. Najdalej wylądował Franz-Joseph Rehl, uzyskując 92,5 metra. O 1 metr ustąpił mu kolega z drużyny, Martin Fritz, który na trasę wybiegł jednak o tej samej porze, ponieważ obaj panowie uzyskali identyczną notę (127.5 punktu). Wirtualne "skoczne" podium uzupełnił Norweg, Audun Hokholt, który także oddał 92,5-metrową próbę, ale ze względu na niższe noty stracił do prowadzących 5.5 punktu i bieg rozpoczął 22 sekundy później.

 

Wśród Polaków ponownie najlepiej spisał się Michał Gut-Chowaniec, który po skoku liczącym 86,5 metra zajął 11. miejsce i gdyby podobną formę prezentował w czasie biegu można by było liczyć na rezultat w pierwszej dziesiątce. Znacznie ustąpił mu Paweł Słowiok, zajmując 32. lokatę. Wywalczył ją dzięki próbie na 81,5 metra. Do lidera po skokach tracił 1 minutę i 34 sekundy. Swoją próbę zupełnie zepsuł Adam Cieślar, lądując na 64. pozycji. Zdołał osiągnąć jedynie 66. metr norweskiego obiektu.

 

Tym razem bieg przyniósł tylko nieznaczne zmiany na szczycie stawki. Prowadzenie zdobyte na skoczni utrzymał Franz-Joseph Rehrl, a miejsca w czołowej trójce nie dał sobie wyrwać także jego rodak Martin Fritz i znalazł się za plecami swojego starszego kolegi. Ich biegowe rezultaty jednak nie zachwycały - Austriacy zanotowali odpowiednio 23. i 25. czas. Za to do podium doskoczył 17. na półmetku Lukas Greiderer, a to ze względu na świetny bieg (7. wynik).

 

Kolejne punkty przypadły Pawłowi Słowiokowi. Reprezentant AZS AWF Katowice po raz drugi pokazał, że bieg jest jego dobrą stroną, dzięki czemu przesunął się o 12 lokat w stosunku do pozycji po skokach. Ostatecznie uplasował się zatem na 20. miejscu i dopisał do swojego konta kolejne cenne punkty. Pokonanie całej 10-kilometrowej trasy zajęło mu niecałe 28 minut, a całkowita strata do triumfatora wyniosła 1 minutę i 6 sekund. Najmłodszy z podopiecznych Wantuloka, Michał Gut-Chowaniec, niestety po raz drugi nie był w stanie zaskoczyć kibiców na trasie 10 kilometrów - 11. lokata po skokach w połączeniu z 56. rezultatem biegu dała ostatecznie niską, 47 pozycję i stratę do triumfatora wynoszącą 3 minuty i 16 sekund.  Adam Cieślar nie wystartował w biegu, a jak wyjaśnił Mateusz Wantulok na swoim oficjalnym proflu na Facebooku, absencja była związana z walką z chorobą. Naszemu reprezentantowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i wysokiej formy.

 

Paweł Słowiok w Norwegii zdobył 25 punktów i w klasyfikacji generalnej cyklu zajmuje 35. lokatę. Trerner naszych kombinatorów podkreślił też, organizacja PK w Norwegii pozostawiała wiele do życzenia, a brak przeliczników za wiatr miał niemały wpływ na rezultaty na skoczni.

 

WYNIKI SKOKÓW

LISTA STARTOWA BIEGU

OSTATECZNE WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU KONTYNENTALNEGO

 

Katarzyna Nowak

Foto: PZN

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl