Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ruka: Ikka Herola najlepszy w Pucharze Kontynentalnym w dwuboju, Słowiok z 5. rezultatem biegu! [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2016-01-16

Ikka Herola okazał się najlepszym dwuboistą dzisiejszych zawodów w kombinacji norweskiej rozgrywanych w mroźnej Ruce. Polacy, co tu dużo mówić, pną się w górę i zdobywają kolejne punkty. W sobotę najlepszy był, podobnie jak wczoraj, Adam Cieślar, ale prawdziwy popis na biegowej trasie dał Paweł Słowiok.

 

Ikka Herola prowadził już po skokach - na obiekcie HS-142 uzyskał 133,5 metra i z przewagą  3.5 punktu nad drugim Tobiasem Haugiem przewodził stawce. Niemiec poszybował z kolei na 131. metr, co dało mu 1.5 punktu przewagi nad rywalem z Japonii, Hidefumim Dendą, który wylądował dokładnie na granicy 130. metra. Przed biegiem reprezentant gospodarzy ikka Herola miał 14 sekund przewagi nad Niemcem i 21 nad Japończykiem.

 

Tym razem równie dobrze na skoczni poradził sobie Adam Cieślar - 125,5 metra dało 13. miejsce na półmetku. Tym samym Polak wystartował na trasę biegu 70 sekund po Heroli. 31. po skokach był najmłodszy podopieczny Wantuloka, Michał Gut-Chowaniec, z rezultatem 111,5 metra. Przed biegiem tracił prawie 3 minuty do najlepszego skoczka na Rukatunturi.  Lokatę niżej znalazł się Paweł Słowiok, który poszybował na 110. metr. Dlatego też przyszło mu na trasie biegu odrabiać 3 minuty i 9 sekund, czego zresztą dokonał w znakomitym stylu.

 

Przewaga uzyskana na skoczni wystarczyła Finowi do utrzymania prowadzenia i odniesienia zwycięstwa na ojczystej ziemi. Ostateczna przewaga nad drugim Haraldem Lemmererem z Austrii wyniosła nieco ponad 6 sekund. Na trzeci stopień podium wbiegł kolejny Tyrolczyk. Lukas Greiderer. Obaj awansowali na podium dzięki wysokim rezultatom biegu - Greidere miał 8. czas, a Lemmerer 9.

 

Powiedzieć, że Polacy zachwycają, to jak nic nie powiedzieć! Adam Cieślar znalazł się na 11. miejscu, notując 25. czas biegu, ale prawdziwego wyczynu dokonał dziś Paweł Słowiok, który z 32. miejsca po skokach awansował aż o 17 pozycji i ostatecznie uplasował się w połowie stawki. Tak spektakularną poprawę umożliwił świetny bieg - reprezentant AZS AWF Katowice zaliczył piąty czas na 10-kilometrowej trasie, pokonując tym samym w tym aspekcie wszystkich rywali z podium!

 

Niestety, po raz kolejny przedostatnie, 39.  miejsce w stawce, zapisał na swoim koncie Michał Gut-Chowaniec. 31. rezultat skocznych walk w połączeniu z 38. wynikiem zmagań na 10 kilometrach dały stratę prawie 6 minut do Ikki Heroli. Na punkty Pucharu Kontynentalnego Michał będzie musiał zatem jeszcze trochę poczekać.

 

W klasyfikacji generalnej cyklu Polacy depczą sobie po piętach - 29. miejsce dzierży Adam Cieślar z 57 punktami na koncie, a o 1 „oczko” mniej ma jego o kilka miesięcy starszy kolega.

 

WYNIKI PO SKOKACH

OSTATECZNE WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU KONTYNENTALNEGO

 

Katarzyna Nowak

 

Komentarze - 2

ms.

Opublikowano: 2016-01-17 11:10:35

Dość dobry wynik polaków, choć trzeba pamiętać że stawka była mniejsza niż w hoeydalsmo, myślałem że będzie tu więcej zawodników, szczególnie dziwi mnie brak estończyków. Jednak większość reprezentacji trenuje, włosi z japończykami i moanem w val di fiemme, wczesniej byli w seefeld gdzie są francuzi i norwegowie, austriacy w villah i planicy, wszyscy najlepsi szykują się na chaux-neuve.

Raku

Opublikowano: 2016-01-18 12:36:23

Estończykom został jeden zawodnik - Ilves (jeszcze junior) + dzieci który nie bardzo nadają się na dużą skocznie i w ogóle na rywalizację w PK. Ciekawe co się zmieniło w formie wszystkich po ponad miesięcznej przerwie od PŚ. 4 starty Polaków bez miejsca w "10" PK to nie jakiś rewelacyjny wynik ale w normie. Szczególnie Niemcy zawodzą. Jeśli chodzi o zaplecze to Austriacy odjechali już wszystkim, nawet Norwegii (która ma tylko "zbilansownego" Andersena) i Niemcom i to tendencja już 2-3 letnia. I to pomimo że dwóch weteranów skończyło kariery, dwóch zawodników ma problemy ze zdrowiem, a to była czwórka na PŚ. Brakuje im tylko jakiegoś zawodnika w samym czubie.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl