Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Norwegowie na czele kwalifikacji w Chaux-Neuve, bez Polaków na starcie [WYNIKI PCR]

Kombinacja norweska -> Artykuły

2016-01-22

Jarl Magnus Riiber już tradycyjnie zdominował kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata, który po ponad miesięcznej przerwie wrócił na areny w Chaux-Neuve. Podium uzupełnili Haavard Clemetsen i Manuel Faisst. Polacy nie pojawili się we Francji. 

 

Jarl Magnus Riiber na obiekcie HS-118 uzyskał 114,0 metrów, a gdyby seria PCR była uznana za konkursową miałby 4 sekundy przewagi nad drugim Klemetsenem. Trzeci Manuel Faisst lądował 4 metry bliżej od zwycięzcy.

 

Polacy nie pojawili się we Francji, tym samym notują przerwę w startach. O przyczynach absencji ekipy Wantuloka będziemy informować na łamach Skipola.  

 

WYNIKI PCR

 

Jutrzejsza konkursowa seria skoków zaplanowana jest na 11.00. Bieg rozpocznie się o 14.15. 

 

Katarzyna Nowak

 

Komentarze - 11

domo

Opublikowano: 2016-01-22 20:34:02

Podobno skończyła się w związku kasa na wysłanie Polaków do Francji to wtyd dla Prezesa Tajnera

Sakuraj

Opublikowano: 2016-01-22 20:54:57

Kompromitacja polskiego związku narciarskiego. Więcej nie da się tutaj napisać. Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że Polaków nie ma, bo jechali samochodami z Kuusamo i nie dotarliby w 4 dni do Francji... Całkiem prawdopodobne. A na PK w Korei również nie ma Polaków, tymczasem pojawili się tam Finowie, którzy podobno są w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. To mówi samo za siebie. Nawiasem mówiąc, wie ktoś co się dzieje z Taihei Kato? Zakończył karierę, czy coś?

Raku

Opublikowano: 2016-01-22 22:38:08

Kontuzja kolana (od dawna miał z nim problemy - stąd zawsze mu obniżali belkę żeby lądował na jak największym nachyleniu zeskoku). Japończycy ogłosili już skład od Seefeld do końca sezonu - będą startować bracia Watabe, Nagai i właśnie Kato. Taihei musi bronić swoich punktów bo Japonia straci piąte miejsce startowe. Swoją drogą to co prezentuje Pittin to jest paraolimpiada... Co się z nim porobiło? Nie wiem czy z takim skakaniem by wygrał zawody dla 10-latków jak on odstaje o kilkanaście-kilkadziesiąt punktów od przedostatniego. I Niemcy to jednak są nieźle zorganizowani. Zdażyli w trybie nagłym przetransportować Schluettera w nagrodę za dobre wyniki w AC bo Kirchiesen się kontuzjował i musiał odpuścić. No i jak rewelacyjnie skoczył w PCR jak na debiut.

Raku

Opublikowano: 2016-01-22 22:39:34

W składzie Japończyków zapomniałem jeszcze o Watanabe. Odpada Yamamoto. A z braku Polaków skorzystali Steindl i Lafarge bo być może by sie pożegnali z zawodami, śmieszne jest robienie Q dla 2 odpadających.

Luk

Opublikowano: 2016-01-23 13:28:50

To jest kur... Patologia!!! W zakopanym powinno sie oficjalnie zapytac Tajnera dlaczego kombinatorzy nie pojechali a np juniorzy skacza w japonii na pk!!!

Sakuraj

Opublikowano: 2016-01-23 14:57:00

W Eurosporcie to rzeczywiście pracują idioci z Excela. Nie dość,że nie ma w programie nic na jutro, ani dzisiejszych skoków, to w trakcie dzisiejszej zaplanowanej kombinacji pokazywali sobie tenis, a powtórek oczywiście żadnych. W tym samym czasie na Eurosporcie 1 nieplanowane narciarstwo alpejskie o którym w programie nie było ani słowa. Po jego zakończeniu zamiast dać biegi narciarskie jakiś durny magazyn którego zapewne ogląda mniej osób niż kombinację, bo kto normalny ogląda kilkanaście meczy tenisowych począwszy od 2 w nocy do 15 w sobotę. Do tego wraca Bundesliga i znów transmisje będą wylatywać. Dziś kombinacja fartownie miała być przed, ale jak widać w polskim Eurosporcie sporty zimowe zimą są na bardzo odległej pozycji w hierarchi. A snowboard co ciekawe leci z powtórki teraz. Adam Probosz komentuje. Ciekawe co on o tym sądzi.

Jan

Opublikowano: 2016-01-23 20:58:15

Można było też na Eurosport Playerze oglądać skoki, ale bez komentarza.

ms.

Opublikowano: 2016-01-23 18:54:24

Na szczęście na ardmediathek.de jest dostępny skrót z zawodów w chaux- neuve a jutro bedzie dostępna relacja na żywo, dzisiaj pewnie też tak było ale o tym nie wiedziałem, fajnie ze jest taka mozliwość bo na eurosport nie ma co liczyć, rozumiem ze tenis się przedłużył, ale pokazywanie kilku powtórek skoków im nie przeszkadza, zamiast pokazać chociaż powtórkę kombinacji której na zywo nie relacjonowali. Co do wyników to zaskoczył mnie costa, po kontuzji tak wysoko, dla mnie to niespodzianka. Szkoda że naszych nie ma we francji, pewnie zabrakło pieniedzy a była tu realna szansa na punkty, to ze startuje tylko 52 zawodnikow to jest jakiś absurd, na coc tez tylko 26, chociaż jest usprawiedliwienie bo zawody są w korei, obawiam sie że w ciagu kilku lat skoki czeka podobna sytuacja.

Raku

Opublikowano: 2016-01-23 19:42:12

Niedługo 50 zawodników to będzie święto, bo limity zaczynają spadać. Francja, USA, Estonia, Słowenia itd. wypadają z rankingu i niedługo maksymalny limit startowy (tzn maksymalna liczba zawodników w zawodach PŚ) może wynosić ok. 40 kilku jak kilka krajów nie zrobi sporego postępu.

Jan

Opublikowano: 2016-01-23 21:01:28

A na kontynentalnym w Pjongczangu 6. miejsce zajął Koreańczyk! Fakt, że tylko 24. sklasyfikowano, ale pokonał kilkunastu nominalnie dużo lepszych od niego zawodników.

Raku

Opublikowano: 2016-01-23 21:33:42

Kapitalnie się spisał, ten poziom jaki pokazał już mu spokojnie pozwala na start w PŚ. Wątpię żeby to dzisiaj powtórzył ale odkąd się 2 lata temu pojawił na kombinacyjnych trasach to robi postępy całkiem spore.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl