Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nie żyje Wiesław Dygoń

Kombinacja norweska -> Artykuły

2016-02-25

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym środowisko narciarskie na zawsze opuścił trener Wiesław Dygoń.

 

Wiesław Dygoń był zasłużonym dla środowiska nauczycielem, a przede wszystkim trenerem narciarstwa klasycznego. Absolwent AWF w Krakowie i Poznaniu, wieloletni zawodnik, działacz i szkoleniowiec klubu KS Śnieżka Karpacz, a później LUKS SKI Lubawka, gdzie przez wiele sezonów wraz z Krystianem Gryczukiem walczył o byt kombinacji norweskiej i skoków na terenie Dolnego Śląska. Od miesięcy zmagał się z wyniszczającą chorobą nowotworową. Nie zdążył na uroczystość, której wraz ze swoimi podopiecznymi oczekiwał przez lata - ponownego otwarcia zmodernizowanej skoczni narciarskiej na Kruczej Skale.

 

Rodzinie, przyjaciołom, byłym zawodnikom i całemu środowisku składamy najszczersze kondolencje. Jednocześnie popieramy pomysł autora bloga "Okiem Skoczniołaza", by skocznia w Lubawce zyskała nowego patrona. Osobę, m.in. dzięki której ten obiekt jeszcze w ogóle stoi.

 

MCh

 

Komentarze - 3

Raku

Opublikowano: 2016-02-25 17:00:05

Bardzo przykra informacja :( I tak już sportowo raczej nie dało się nic zrobić no ale Panu Wiesławowi w porównaniu do wielu przyspawanych działaczy nie można było odmówić takich szczerych chęci działania w sporcie i ideowości. Mimo wszystko Gryczuk się przebił co już było pewnym sukcesem.

ms.

Opublikowano: 2016-02-25 17:39:47

Bardzo smutna informacja, wiesław dygoń walczył przez lata z przeciwnościami losu, nie poddawał się i przez pewien czas jego podopieczny krystian gryczuk prezentował się całkiem nieźle. Liczyłem ze to właśnie on zajmie się najmłodzymi adeptami skoków i kombinacji na dolnym śląsku po budowie małych skoczni w lubawce i innych miejscowościach ale niestety.

kibic skokow

Opublikowano: 2016-02-26 19:16:31

Szczere kondolencje dla rodziny. Pamietam jego ptace z mlodymi skpczkami. Noestety grupa sie posypala z powodu braku skoczni. Potem praca z Lrystianem. Dziekujy za wszystko. A pomysl z imieniem dla skoczni popieram

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl