Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Lotos Cup: Wielki powrót Cieślara, kolejny triumf Gąsienicy, Wantulok wyeliminowany

Kombinacja norweska -> Polska wyniki

2013-02-13

Dziś seniorzy, juniorzy A i juniorzy B rywalizowali w kombinacji norweskiej na Wielkiej Krokwi w ramach cyklu Lotos Cup. Wśród seniorów najlepszy okazał się powracający do rywalizacji Adam Cieślar, a w grupie juniora A tradycyjnie z kolosalną przewagą zwyciężył Andrzej Gąsienica. Po tym konkursie trener Jan Klimko zdecydował kto będzie reprezentował barwy Polski podczas Pucharu Kontynentalnego w Planicy.

Wśród seniorów wygrał powracający po kontuzji Adam Cieślar. Zawodnik klubu KS Wisła Ustronianka po skokach zajmował trzecie miejsce, ale bardzo dobry bieg pozwolił mu pewnie zwyciężyć. Finiszował ponad pół minuty przed trzyosobową grupą: Słowiok, Wantulok i Kupczak. Na finiszowej prostej z tej trójki najszybszy okazał się Słowiok, który uzyskał najlepszy czas na trasie. Jako trzeci finiszował prowadzący po skokach Wantulok, a tuż poza podium sklasyfikowany został Szczepan Kupczak. Cała trójka wpadła na metę niemal jednocześnie. Prawie półtorej minuty do zwycięzcy stracił piąty Tomasz Pochwała, który w tym sezonie jest daleki od swojej optymalnej formy. Pierwszą szóstkę uzupełnił Andrzej Zarycki.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW (SENIOR)

Frekwencja w kategorii juniora A nie był zbyt liczna. Wystartowało tylko pięciu zawodników, a wśród nich najlepszy okazał się Andrzej Gąsienica. Reprezentant klubu TS Wisła Zakopane niemal tradycyjnie okazał się najlepszy na skoczni i w biegu i finiszował niemal trzy minuty przed Wojciechem Marusarzem. Trzecie miejsce zajął Marcin Budz. Andrzej Gąsienica w kategorii open zajął drugie miejsce tuż za Adamem Cieślarem.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW (JUNIOR A)

Wśród juniorów B po raz kolejny zwyciężył Kacper Kupczak. Drugie miejsce zajął Michał Gut-Chowaniec, a trzecie Jan Łowisz.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW (JUNIOR B)

Po dzisiejszym konkursie sztab szkoleniowy musiał dokonać ciężkiego wyboru, bo wydawało się że kandydatów do wyjazdu do Planicy jest pięciu. Kogo z piątki: Gąsienica, Cieślar, Słowiok, Kupczak, Wantulok wyeliminować? Zdecydowano, że w kraju zostanie pozakadrowicz Mateusz Wantulok. Po raz pierwszy w tym sezonie w międzynarodowych zawodach wystartują więc sami kadrowicze.

Obsada słoweńskich konkursów będzie bardzo mocna. Do startów w Pucharze Kontyenntalnym wracają Norwegowie (skład podobny do tego startującego w Ałmatach), prawdopodobnie zawody testowe przed Mistrzostwami Świata urządzą sobie gospodarze startujący w najlepszym składzie z Marjanem Jelenko na czele. Niemcy i Austriacy wyślą najlepszych zawodników, którzy nie zakwalifikowali się na Mistrzostwa Świata (czyli od siódmego zawodnika w kraju w dół). Włosi wzmacniają się Mattią Runggaldierem, a Amerykanie i Japończycy nie opuszczają Europy i oczywiście wybierają się do Planicy. Wydaje się, że będzie to najmocniej obsadzaony Puchar Kontynentalny w calym sezonie.

Konrad Rakowski

Komentarze - 14

M_B

Opublikowano: 2013-02-13 18:16:08

Brawo dla Cieślara! Od razu po powrocie leje wszystkich, start w Planicy w jego wypadku po prostu jest pewny...., Kupczak to podobno już pewniak był, więc i tak pojedzie. Chyba jednak wyeliminują Wantuloka, bo... jest pozakadrowiczem po prostu niestety.

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-02-13 18:41:42

Zważywszy, że taki skład miał być na Eisenerz, to wszystko na to wygląda. Trochę szkoda Wantuloka, ale jakiś skandal to nie jest. W to, że pięciu wezmą to nie wierzę. Z polską kombinacją nie jest jednak tak źle jeśli odpadnie zawodnik z drugiej dziesiątki PK;)

zur555

Opublikowano: 2013-02-13 18:50:05

[quote]Zważywszy, że taki skład miał być na Eisenerz, to wszystko na to wygląda. Trochę szkoda Wantuloka, ale jakiś skandal to nie jest. W to, że pięciu wezmą to nie wierzę. Z polską kombinacją nie jest jednak tak źle jeśli odpadnie zawodnik z drugiej dziesiątki PK;)[/quote] Klimko ma duzy orzech do zgryzienia.... COC z Coc-em ale jeśli PZn pozwoli wystartowac na MS to kogo tam zabrac? Kazdy z tej 5 byłby pokrzywdzony gdyby nie wystartowal na MS.

M_B

Opublikowano: 2013-02-13 19:03:57

Skrzywdzony? Tak czy siak ŻADEN nie miałby szans nawet na miejsce w 30-stcę w MŚ, skoro w COC-ach przegrywali z Theo Hannonem czy Willfriedem Cailleau, który w Pucharach Świata by nie liczyli się raczej w walce o punkty (choć Hannon jak popracuje nad biegiem, to może zapewnić ciągłość u Francuzów w przyszłości, bo ma talent chłopak). Patrząc obiektywnie, to na MŚ moglibyśmy wysłać jednego może zawodnika i to jeżeli w Planicy będzie punktował któryś w obydwu konkursach na poziomie 2 dziesiątki (I patrząc na Lotosa najprędzej obstawiałbym do tego Cieślara, bo on od Słowioka jest dużo lepszy skokowo, szczególnie na skoczniach dużych, a do tego jak widzimy na trasie od niego nie odstaje, a Słowiok to najlepszy biegacz chyba na ten moment w kadrze).

zur555

Opublikowano: 2013-02-13 19:06:31

Tylko miałem na mysli to ze jeśli 4 by pojechało na MS to ktos by był pokrzywdzony, choc faktycznie o 30 by nie walczyli.

zur555

Opublikowano: 2013-02-13 18:40:54

Cieślar niesamowity, 3 sek. gorzej w biegu od Słowioka który ostatnow COC mial czasy okolo 10 a do tego Cieslar nie musiał na 100% biegnąc. Nadzieje na to ze z nich coś będzie odżyły. Według mnie powinny na MS wystartować.

Ant

Opublikowano: 2013-02-14 13:22:51

Brawo Adam! Powodzenia w Planicy!

M_B

Opublikowano: 2013-02-15 09:30:13

http://www.fis-ski.com/pdf/2013/NK/4158/2013NK4158SLT.pdf i mamy listę startową na COC, z Churavym, Portykiem, ale za to bez Jelenki

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-02-15 11:39:49

Obsada dużo mocniejsza, ale nie tak mocna i liczna jak się spodziewałem. Tak czy siak patrząc na występu alpejczyków uważam, że regularne punktowanie, najlepiej w drugiej dziesiątce powinno skłonić PZN do wysłania kombinatorów na MŚ. Zobaczymy jak wypadną na tle Czechów i zawodników, którzy przyjechali z Ałmatów.

M_B

Opublikowano: 2013-02-15 12:13:22

Szał to tutaj się po treningach nie zapowiada, Gąsienica wydaje się być w gazie skokowym, a drugim naszym skoczkiem tutaj wydaje się wracający po kontuzji Cieślar, zaś Kupczak jak tak będzie skakać w konkursie, to ze swoim biegiem nie zapunktuje, a Słowiok jak zwykle skacze jak paralityk.......

ola z przedszkola

Opublikowano: 2013-02-15 12:26:24

Zerknijcie na prędkości Kupczaka a szczególnie Słowioka zanim zaczniecie ich paralitykami nazywać. Jesli tym dwóm tak samo jadą narty biegowe jak i skokowe, to czego Wy własciwie od nich oczekujecie? Cudu?

M_B

Opublikowano: 2013-02-15 12:31:46

Tylko że Słowiok cały sezon skacze bez błysku, więc zwalanie to na narty byłoby nieco nieeleganckie, u Kupczaka to może być problem, bo on coś potrafił skakać w tym sezonie, ale nie Słowiok.

zur555

Opublikowano: 2013-02-15 12:36:28

No niestety na PZN.pl jest juz skład na MS i kombinatorów brak a sa takie asy jak Antolec... Wstyd Panie Tajner...

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-02-15 12:50:37

Podyskutujemy o tym pod nowym artykułem wieczorem. Można się było tego spodziewać...

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl