Wantulok mistrzem Polski

Kombinacja norweska -> Polska wyniki

2013-09-06

Wantulok MateuszMateusz Wantulok w minioną sobotę zdobył tytuł mistrza Polski w kombinacji norweskiej. W zawodach w Szczyrku drugie miejsce zajął Jan Łowisz, a podium uzupełnił Wojciech Marusarz. W imprezie, która miała chrakter otwarty, triumfował jednak Petr Kutal.

Po skokach prowadził Tomas Vancura (100m), który miał 18 sekund przewagi nad liderem rywalizacji o tytuł mistrza kraju, Janem Łowiszen (99m). Trzeci był Mateusz Wantulok (95,5m, +0:38). Wirtualne podium wśród polskich dwuboistów zamykał Damian Urbaś (95,5m, +0:42). W pierwszej szóstce znajdowali się jeszcze: Wojciech Marusarz (94,5m, +0:50) i Petr Kutal (94m, +0:58) ex-eaquo z Dawidem Jarząbkiem (93,5m, +0:58).

WYNIKI PO SKOKACH

W biegu Kutal minął wszystkich rywali, a na mecie uzyskał ośmiosekundową przewagę nad Wantulokiem, który tym samym wywalczył pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski w kombinacji. Trzeci na mecie i ze srebrnym medalem był Wojciech Marusarz. Brązowy medal wywalczył Jan Łowisz. Piąty był Kacper Kupczak, który na finiszu minimalnie wyprzedził Damiana Urbasia, Martina Zemana, Marcina Budza i Krystiana Gryczuka. Dla zawodnika z Lubawki to niewątpliwie bardzo nieudany start. Pierwszą dziesiątkę zamknął Michał Pytel. Prowadzący po skokach, Tomas Vancura, spadł na 11. miejsce.

Warto pamiętać, że w zawodach nie wystartowało czterech czołowych polskich kombinatorów - Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok walczyli w tym czasie w Letnim Grand Prix, natomiast Adam Cieślar i Andrzej Gąsienica nie startowali w Szczyrku z powodów zdrowotnych.