Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nordic Combined Triple: Triumf w cyklu i powrót na fotel lidera PŚ jednak dla Frenzela [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2017-01-29

Choć w piątek i w sobotę minimalnie lepszy okazywał się Johannes Rydzek, prowadząc także po dzisiejszych seriach skoków, to jednak w niedzielnym biegu Eric Frenzel zebrał wszystkie sił na walkę o czwarty z kolei triumf w Nordic Combied Triple i ostatecznie razem z okazałą statuetką wywalczył żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej.

 

Tradycyjnie już ostatnie zmagania w ramach Nordic Combined Triple to nie jedna, a dwie serie skoków. Po nich na czele stawki znajdował się Johannes Rydzek, który zapewne liczył na odebranie swojemu koledze z drużyny statuetki za triumf w Nordic Combined Triple. Niemiec skoczył najpierw 106, a potem 105,5 metra, za każdym razem z 18. pozycji najazdowej, co dało mu przewagę 18 sekund nad drugim Bernhardem Gruberem. Austriak, zazwyczaj wyraźnie słabszy w biegu, osiągnął dwukrotnie odległość 107,5 metra. Za jego plecami znalazł się rodak, Mario Seidl, skacząc najpierw 107,5, a potem aż 109 metrów, co przełożyło się na 20-sekundową stratę do Rydzeka.

 

Ostatniego słowa już na półmetku nie powiedział czwarty Eric Frenzel. ówczesny wicelider klasyfikacji generalnej PŚ poszybował najpierw na 106. metr, by następnie dołożyć jeszcze 50 centymetrów, a na starcie biegu tracił do prowadzącego dokładnie tyle samo, co Seidl. Za jego plecami znalazł się dość niespodziewany laureat trzeciego miejsca w piątek i w sobotę, Sameul Costa (106 / 104,5 metra), a na szóstej lokacie uplasował się kolejny z naszych zachodnich sąsiadów, Fabian Riessle z identycznymi odległościami. Dziesiątkę uzupełniali Akito Watabe Terence Weber, Jan Schmid i Franz-Josef Rehrl.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

 

Już na początku prowadzenie utrzymywał Johannes Rydzek, podczas gdy za nim w zwartym szeregu biegli na początku Gruber, Seidl i Frenzel, który starał trzymać się blisko swojego największego rywala. Z czasem, tradycyjnie, Austriacy odpadli, walcząc o trzecie miejsce, a Rydzeka dogonił wicelider klasyfikacji generalnej PŚ.

 

Kluczowe dla losów całego biegu i triumfu w Nordic Combined Triple było piąte okrążenie, na którym to Frenzel zdecydował się zaatakować, nie napotykając na opór, co mogło zdziwić wielu kibiców. Widocznie Niemca jednak zmęczyły dwie poprzednie, wygrane, potyczki z Frenzelem. 25-latek z każdym przebiegniętym kilometrem tracił dystans do starszego kolegi, a na metę wbiegł przybity z ponad 30-sekundową stratą.

 

O trzecie miejsce toczyła się rozgrywka do samego końca, ostatecznie zwycięska dla „weterana” kombinacji, Bernharda Grubera. Czwartą lokatą musiał się zadowolić Mario Seidl, a Samuel Costa, który wprawdzie spadł z podium, może być z siebie dumny po zajęciu 5. pozycji.

 

Eric Frenzel swoje dzisiejsze zwycięstwo zawdzięcza świetnym wynikom na poszczególnych pomiarach na trasie biegu – ostatecznie Niemiec miał czwarty czas, a Rydzek dopiero 11., co zważywszy na jego znane umiejętności nadrabiania cennych sekund, faktycznie może dziwić. I choć Eric Frenzel tym razem oddał dwa etapowe triumfy, to zwycięstwo w cyklu Nordic Combined Triple powędrowało do jego rąk po raz czwarty z rzędu. Dodatkowo powrócił na fotel lidera PŚ, przeskakując czterokrotnego medalistę MŚ w Falun (w tym dwukrotnego złotego) o 34 punkty.

 

OFICJALNE WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ

 

W najbliższym czasie, bo 5 litego, czeka nas próba przedolimpijska w PyeongChang, a następnie dwukrotne zmagania w Sapporo, które zamkną trzeci period rywalizacji. Później rozegra się batalia o medale MŚ w Lahti, następne 4 konkursy rozstrzygną, kto zdobędzie Kryształową Kulę i czy Eric Frenzel przejdzie do historii, dokonując tej sztuki po raz piąty z rzędu, co nie udało się nigdy wcześniej.

 

fot. Sandra Volk / FIS

Komentarze - 4

Kapustnik

Opublikowano: 2017-01-29 21:58:53

Bodaj najciekawsze zawody w sezonie PŚ (2 serie skoków + 15km + NC Triple) a zero transmisji. Dodatkowo emocje w biegu (walki o 1/2 i 3/4 miejsce) No i zaskakujący finał... Szkoda Rydzeka - Dwa razy pierwszy i raz drugi i ogólnie przegrany... ale taki jest sport. Na stronie FISu słusznie ochrzcili Frenzela %27Król Eryk". PS - pora zmienić nazwę na Kombinacja niemiecka (Germanic Combined) :D

Kasia Nowak

Opublikowano: 2017-01-30 09:25:49

Jak widać dla Eurosportu niestety nieciekawy :D Śmiech przez łzy

ms.

Opublikowano: 2017-01-30 12:48:12

A więc jednak Frenzel wygrywa, przed biegiem bym się tego nie spodziewał. Gruber zaliczył bardzo udany powrót i trzecie miejsce w cyklu. Naprawdę robi się ciekawie, zostało już tylko kilka konkursów pś a jak do tej pory w zawodach indywidualnych nie wygrał nikt spoza Niemiec, jeżeli do końca sezonu ta sytuacja się nie zmieni to chyba będzie pierwsza taka sytuacja w historii fisu żeby w jakiejś dyscyplinie wszystkie zawody indywidualne wygrali Niemcy. A teraz słów kilka o postawie eurosportu. Uważam że Eurosport zachował się skandalicznie, zarówno w sobotę jak i niedzielę zawody skończyły się kilka minut przed rozpoczęciem pś w skokach ale oczywiście eurosport zamiast pokazać kombinację na żywo, puszczał powtórki, jak zobaczyłem program eurosportu i to że zamiast pokazać kombinację pokażą powtórkę kwalifikacji i powtórkę saneczkasrtwa no to aż mi się nie chciało w to wierzyć jak można tak beznadziejnie ułożyć program, ale po chwili przypomniałem sobie jakie cyrki ostawiał eurosport podczas lgp 2015 kiedy nie pokazywano wielu konkursów bo np. półtorej godziny przed konkursem zaczynały się jakieś zawody lekkoatletyczne albo żużel który kończył się w początkowej fazie zawodów lgp, i co robił eurosport zamiast puścić skoki z opuźnieniem przez ponad godzinę puszczali wattsy, a co ciekawe na drugim kanale europsortu pokazywano jakieś powtórki zamiast skoków bo o 18:00 zaczynał się mecz, kiedyś zrobiliby tak że transmisja skoków do momentu zakończenia lekkoatletyki na eurosporcie 1 byłaby pokazywana w eurosporcie 2 a w momencie kiedy pierwszy kanał europosportu byłby już wolny transmisja przeniosłaby się do europsortu 1, kiedyś takie sytuacje były częste ale obecnie prawie się to nie zdarza. Kiedy to się zaczęło? Chyba od momentu przejęcia europsortu przez discovery i odkąd stworzyli europsort player szukają tylko powodu żeby nie puścić zawodów, ciekawe czy gdyby o 15:05 zaczynałby się np. biathlon też nie pokazaliby kombinacji, wątpię, po prostu europsort liczy że ktoś kupi pakiet w eurosport player, ale chyba zapomnieli że w internecie jest dużo streamów, np. z orf w ogóle nie przycinał, jakość hd i jakoś zdążyli pokazać kombinację i jeszcze wywiad z Gruberem puścić i rozpocząć transmisję skoków bez opuźnienia ale no cóż. I jeszcze taka ciekawostka, początkowo kombinacja znalazła się w programie eurosportu, ale kilka dni przed zawodami program został zmieniony tylko po to żeby pokazać w czasie decydującej walki o zwycięstwo w Nordic Combined Triple reklamy, a następnie przenieść się do Willingen i przez 10 minut pokazywać kibiców na trybunach, BRAWO EUROPSORT. I jeszcze jedna sprawa, kombinacja jest sportem niszowym dlatego logiczne jest że przegrywa z tenisem, narciarstwem alpejskim czy skokami ale nielogiczne jest pokazywanie powtórek kwalifikacji czy saneczkarstwa zamiast jednego z najważniejszych konkursów w kombinacji w całym sezonie.

Doktor46

Opublikowano: 2017-02-02 21:22:22

Wiadomo czy Frenzel i Rydzej jadą do Japonii i Korei??

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl