Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Uniwersjada w Ałmatach: Polscy kombinatorzy z drużynowym złotem! [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2017-02-05

Choć wydawało się, że polskim dwuboistom, mimo nielicznej obsady, wcale nie będzie łatwo walczyć o najwyższe cele w zmaganiach drużynowych, to jednak biało-czerwoni okazali się najlepsi i tym samym powtórzyli sukces sprzed 4 lat. Na drugim miejscu znaleźli się Rosjanie, a na trzecim Japończycy.

 

Polacy w składzie Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Wojciech Marusarz w serii skoków może nie zachwycili, ale zyskali solidne podstawy, by myśleć o medalu. Na półmetku zajmowali czwarte miejsce ze stratą ledwie 9 sekund do podium i 20 do złotego medalu. Najdalej skoczył Adam Cieślar (95 metrów), jednak kilku innych zawodników z czołowych ekip uzyskało ten sam rezultat. Paweł Słowiok skoczył 93,5 metra, a Wojciech Marusarz 91.

 

Przed Polakami plasowali się Niemcy, Rosjanie i prowadzący Japończycy, którzy jak zwykle dominowali na skoczni. Go Yamamoto wylądował nawet na setnym metrze, jednak przewaga kombinatorów z Azji wcale nie oszałamiała, stąd walka o medale i końcowe wyniki była sprawą otwartą.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

 

Złoty medal biało-czerwoni zawdzięczają świetnym wynikom na trasie biegu. Zarówno Adam Cieślar, jak i Paweł Słowiok na swoich zmianach osiągnęli najlepsze rezultaty w stawce, a Wojciech Marusarz zapisał drugi wynik wśród startujących z nim rywali (wyprzedził go tylko Japończyk). Ostatecznie na srebro wywalczyli Rosjanie w składzie: Timofey Borisov, Samir Mastiev oraz Viacheslav Barkov, który ma na swoim koncie dwa zdobyte w tym roku medale: złoto w zmaganiach indywidualnych techniką Gundersena i dzisiejsze srebro. Nasi wschodni sąsiedzi stracili do Polaków 29,8sekundy, a trzeci ostatecznie Japończycy, którzy nie obronili pierwszego miejsca po skokach, ponad minutę. Niemcy spadli na 4. lokatę.

 

OFICJALNE WYNIKI

 

KaEn

 fot. Paweł Skraba

 

Słowo od redakcji: Też wolelibyśmy, żeby nasi kombinatorzy startowali teraz w PyeongChang, a nie w Ałmatach, jednak skoro już zdobywają medale, mimo nieobecności na próbie przedolimpijskiej, to się z nich cieszymy.

 

Komentarze - 4

Rychu

Opublikowano: 2017-02-05 12:12:20

Co sądzicie o dyspozycji Marusarza? Czy z taką dyspozycją ma szansę na punkty Pk?

Sakuraj

Opublikowano: 2017-02-05 19:53:22

Moim zdaniem jeżeli pojedzie do Planicy na PK to po skoku na mniej więcej 100m będzie miał kilka minut straty do lidera po skokach i na nic się wyniki i przewidywania po Uniwersiadzie zdają. A w Eisenerz musiałby być bardzo wysoko po skoku, bo z niewielkimi różnicami wyleci z 30 tak czy inaczej.

Rychu

Opublikowano: 2017-02-05 20:00:34

Bez przesady, jego bieg wyraźnie się poprawił od grudnia, i nie ma co porównywać z tamtymi startami. Na normalnej skoczni nie jest bez szans

kg191

Opublikowano: 2017-02-05 17:03:20

Dobry bieg Wojtka Marusarza. Z oficjalnych wyników wygląda, że lepiej czasowo pobiegł od Pawła, a dotychczas odstawał w biegu od naszych dwóch najlepszych kombinatorów. Widać że jest mocny fizycznie, bo na krótszym dystansie miał tutaj 2 czas netto. Na 10 km pewnie trochę gorzej to wytrzymuje siłowo. Jeśli Adam Cieślar biegł na drugiej zmianie (bo jest też wersja, że na trzeciej zmianie) to jestem zaskoczony bo pobiegł bardzo ładnie (1 czas netto), jeszcze lepiej niż przypuszczałem. Chyba już wróciła forma sprzed kontuzji, ale mam nadzieję, że jeszcze będzie lepsza przed mistrzostwami świata :). Zaskakuje mnie Barkov, na pucharze świata miał bardzo słabe skoki i biegi, a tutaj w porównaniu do Go Yamamoto nie dużo tracił po skoku, a w biegu też lepiej niż można było przypuszczać. A może by tak wysłać Marusarza i Twardosz na kontynentala. Przy takiej dyspozycji Marusarza myślę, że mógłby tam zapunktować. Taki Go Yamamoto tutaj lepszy ale nie jakoś dużo od Marusarza, nie miał w tym sezonie z tym problemów. Czy wie ktoś może co się dzieje z Janem Łowiszem ?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl