Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PK w kombinacji: Słaby występ Polaków w Klingenthal, świetne czasy biegów, ale tylko Słowiok w trzydziestce [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-01-05

Z racji odwołanego weekendu z PŚ w kombinacji zaplanowanego w estońskiej Otepaeae polscy kombinatorzy norwescy zdecydowali się wystartować w zawodach Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Klingenthal. Dzisiaj dwuboiści rywalizowali na skoczni o rozmiarze HS 140 i trasie 5 kilometrów. Niestety i w zawodach niższej rangi biało-czerwoni nie zachwycili, a jedynym punktującym był Paweł Słowiok. 

 

Po skokach najwyżej z Polaków plasował się Szczepan Kupczak, który miał wyjątkowego pecha do warunków – za podmuchy w plecy dodano mu aż 14,4 punktu, w gorszych warunkach skakało tylko 4 zawodników, między innymi Kristjan Ilves, który poradził sobie znakomicie, lądując na 3. lokacie po skoku na odległość 123,5 metra. Przed nim znaleźli się dwaj Norwegowie – Sindre Ure Soetvik ze 133-metrową próbą i Harald Johnas Riiber, który uzyskał 4,5 metra mniej. Znajdujący się na czele na półmetku zawodnicy także skakali przy wietrze w plecy, jednak nie tak silnym, jak Estończyk, który by myśleć o zwycięstwie musiał odrobić 20 sekund dzielących go od prowadzącego.

 

Drugi wynik w polskiej ekipie zanotował Paweł Słowiok – poszybował na 115. metr, co dało mu 32. lokatę na półmetku z szansami na punkty. Bardzo słabo wypadł Adam Cieślar – jedynie 107 metrów i 55. lokata.

 

Na trasie biegu na 5 kilometrów jak zawsze zaszły spore zmiany. Ostateczny triumf przypieczętował 7. po skokach, znany z PŚ Antoine Gerard. Francuz o 7,1 sekundy pokonał drugiego Ure Sindre Soetvika, a o niespełna 10 swojego rodaka Maxime Laheurte, który zanotował najlepszy czas biegu. Na 5. miejsce spadł Ilves, a czwarta lokata należała do Austriaka Franza-Josepfa Rehrla.

 

Polacy zawiedli. 11. czas biegu zbyt wiele nie pomógł Pawłowi Słowiokowi, Polak wprawdzie przesunął się na punktowane, 26. miejsce, ale z pewnością liczył na więcej i też na więcej było go stać. 5. czas biegu zaliczył Adam Cieślar, ale nie wniosło to wiele, bowiem z 55. lokaty awansował tylko na 41. i zawody zakończył bez jakiegokolwiek dorobku. Szczepan Kupczak w ogóle nie wystartował do biegu.

 

WYNIKI SKOKÓW

OSTATECZNE WYNIKI

 

red

fot. Sandra Volk / FIS

Komentarze - 1

aha

Opublikowano: 2018-01-05 20:51:11

Obsada zapewne dużo lepsza niż w USA wiec teraz rozumiecie czemu nikt z B nie pojechał

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl