Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PK w kombinacji: Paweł Słowiok ponownie w czołowej trójce! [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-01-07

Dobra passa Pawła Słowioka w zawodach Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Klingenthal trwa. Dziś, podobnie jak wczoraj, Polak dzięki dobremu występowi na trasie biegu zdołał awansować na podium. Niestety pozostali biało-czerwoni nie poszli w jego ślady – ani Adam Cieślar, ani Szczepan Kupczak nie pojawili się na starcie biegu.

 

Ze względu na niesprzyjające warunki wietrzne w Klingenthal zdecydowano się dzisiaj odwołać serię skoków i wykorzystać zamiast niej wyniki piątkowej serii prowizorycznej. W niej najlepszy okazał się Estończyk Kristjan Ilves., który z wiatrem w plecy wylądował na 131. metrze. Drugi był Franz-Josef Rehrl lądujący 4 metry dalej, jednak jemu pomagały podmuchy pod narty. Do swojego rywala Austriak traci przed biegiem 6 sekund. Trzecią lokatą zajął Niemiec Anton Schluetter (128,0 metrów), jego strata to 8 sekund.

 

Z odwołania dzisiejszej serii skoków zadowolony mógł być Paweł Słowiok. Polak osiągnął 119 metrów, ale duża rekompensata punktowa za wiatr pozwoliła mu zająć 19. miejsce. Do lidera reprezentant AZS AWF Katowice traci niespełna 2 minuty. 36. lokata przypadła Szczepanowi Kupczakowi po skoku na 108. metr, jednak ze względu na infekcję Szczepan, podobnie jak wczoraj i przedwczoraj, nie wystartował w biegu. Bardzo słabo w rundzie PCR spisał się Adam Cieślar – tylko 106,5 metra i 62. pozycja, do tego strata 3,5 minuty do najlepszych.

 

Tym razem w biegu brylowali Francuzi. Piąty czas na 10 kilometrach uzyskał ósmy po skokach Francois Braud i to on znalazł się dziś na najwyższym stopniu podium z rezultatem 25:23,9 sekundy. Za nim ze stratą 8,2 sekundy uplasował się kadrowy kolega Antoine Gerard, który na półmetku bezpośrednio wyprzedzał Pawła Słowioka. Tak samo było i po biegu, bowiem Paweł zaliczył dziś czwarty czas biegu i zanotował awans o 16 pozycji, lądując ostatecznie na najniższym stopniu podium. Na pechowej czwartej lokacie zmagania ukończył Franz-Josef Rehrl ze stratą 6,1 sekundy do Polaka. Pozostali biało-czerwoni zrezygnowali z biegu i tym samym nie powiększyli punktowej kolekcji.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW / PCR

OSTATECZNE WYNIKI

 

Już za tydzień wracamy do zawodów PŚ, a Val di Fiemme z pewnością zobaczymy naszych reprezentantów. 

 

red

fot. Katja Diegler

Komentarze - 1

Tom

Opublikowano: 2018-01-07 15:36:10

Bardzo dobry start Pawła. Potwierdza dobrą dyspozycję i powrót na dobre tory w PŚ.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl