Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kombinacja: Joergen Graabak zwycięża w Val di Fiemme, Polacy bez punktów [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-01-12

Joergen Graabak zwycięstwem rozpoczął włoski weekend PŚ w kombinacji w Val di Fiemme, a za jego plecami pasjonującą walkę o podium zaliczyli Johannes Rydzek, Jan Schmid i Lukas Klapfer. Polacy niestety zawiedli - żaden z biało-czerwonych nie zdobył punktów. w czwartej dziesiątce zmagania zakończyli Paweł Słowiok i Adam Cieślar.

 

W serii skoków najdalej, na odległość 134,5 metra, poszybował Jarl Magnus Riiber z obniżonej, 16. belki. Tylko pół metra bliżej lądował jego rodak Espen Andersen, stąd jego minimalna strata 1 sekundy. Trzecią lokatę na półmetku zajmował kolejny Norweg Joergen Graabak (132 metry, strata + 12 sekund). Wysokie 6. miejsce zajął Johannes Rydzekl a czołową dziesiątkę zamknął Eric Frenzel.

 

Polacy wypadli w serii skoków poniżej oczekiwań. Dopiero 30. lokatę zajął Szczepan Kupczak, skacząc 118,5 metra w nie najlepszych warunkach, za co otrzymał 6-punktową rekompensatę. Polak ma niespełna dwie minuty straty do lidera. Dopiero 44. po skokach był Słowiok – reprezentant AZS AWF Katowice poszybował na 112. metr (+2:55), a Adam Cieślar uplasował się kolejne 2 lokaty niżej (110 metrów; strata +3:18).

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

LISTA STARTOWA BIEGU

 

Od samego początku Riiber spadł na drugie miejsce wyprzedzony przez Andersena. Za nimi biegł Joergen Graabak. Jeszcze przed połową biegu na czoło wysunął się właśnie Joergen Graabak, wyprzedzając prowadzącego dotychczas Espena Andersena. Ogromną stratę do wspomnianej dwójki mieli już trzeci Fabian Riessle i Jarl Magnus Riiber. Na wysokości 7,5 km strata Andersena do Graabaka wynosiła prawie 19 sekund. Na 6. miejscu biegł Rydzek, a cały czas na 9. Frenzel. Polacy zawodzili – trudno się dziwić, że bardzo dużo tracił Kupczak – w połowie dystansu był już 37., Paweł Słowiok 42., a Adam Cieślar 44. 2,5 kilometra dalej Kupczak był już 47., wyprzedzony także przez kolegów z drużyny. Paweł Słowiok biegł jako 36., ale do 30. lokaty tracił 42 sekundy na 2,5 kiloemtra przed metą.

 

Na 1 kilometr przed metą rozpoczęła się walka o drugie miejsce na podium między Rydzekiem, Klapferem i Janem Schmidem, którzy już wcześniej wyprzedzili Espena Andersena. Pewnie zwyciężył 26-letni Graabak, notując pierwszy triumf w sezonie i 4. w karierze. Na drugie miejsce wbiegł Johannes Rydzek ze stratą 18,3 sekundy do zwycięzcy. Za nim był Schmid, słabszy o 0,1 sekundy, a czwarty Lukas Klapfer (strata do Rydzeka +0,3 sekundy).

 

Polacy nie spisali się najlepiej. Na 37. miejscu zawody zakończył Paweł Słowiok (strata +3:00,5), lokatę niżej uplasował się Adam Cieślar (strata +3:02), a Szczepan Kupczak był 47., na metę przybiegł prawie 4,5 minuty po liderze.

 

OFICJALNE WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ 

 

Liderem PŚ pozostał Jan Schmid, a na drugie miejsce wskoczył Johannes Rydzek.

 

 

KaEn

Komentarze - 1

Luk89

Opublikowano: 2018-01-15 12:41:45

Totalny regres naszych kombinatorów pokazuje, że zmiana trenera na zagranicznego sama w sobie nie przynosi dobrych rezultatyów. Życzę im jak najlepiej na zbliżających się igrzyskach, ale mam nadzieję, że w razie czego Wantulok wróci.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl