Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kombinacja: Indywidualny konkurs w Chaux-Neuve dla Jana Schmida Polacy bez punktów [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-01-20

Jan Schmid odniósł kolejne w tym sezonie zwycięstwo w zawodach kombinacji norweskiej, tym razem rozgrywanym we francuskim Chaux-Neuve. Polacy, choć mieli szanse na punkty, to na trasie biegu nie byli w stanie doścignąć lepiej dysponowanych rywali i ostatecznie skończyli zmagania poza trzydziestką.

 

W serii skoków najlepszy okazał się Akito Watabe, skacząc 118 metrów z 9. belki przy silnym wietrze pod narty. Drugie miejsce, ze stratą 22 sekund, zajmował Jarl Magnus Riiber. Młody Norweg z obniżonej, 8. pozycji najazdowej, uzyskał 113 metrów. Metr dalej lądował Wilhelm Denifl, plasując się na 3. lokacie. Słabo wypadli Niemcy – najlepszy był Terence Weber, na 12. miejscu. Johannes Rydzek, Fabian Riessle i Eric Frenzel musieli odrabiać straty z 19., 20. i 21. lokaty.

 

Tym razem na skoczni najlepiej z Polaków poradził sobie Adam Cieślar, co przy jego obecnej dyspozycji biegowej dawało szanse na dobry wynik. Polak skoczył 102 metry i zajął 35. pozycję ze stratą 20 sekund do 30. lokaty i 2 minut do prowadzącego. Tuż za Cieślarem znalazł się Paweł Słowiok lądujący metr dalej w lepszych warunkach od kolegi z kadry. 39. był Kupczak (101 metrów / strata + 2:06). 97,5 metra uzyskał Wojciech Marusarz, co przełożyło się na 43. miejsce.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

 

Już na samym początku biegu z prowadzącej trójki wypadł Jarl Magnus Riiber, a z kolei na pozycję wicelidera awansował czwarty na starcie Jan Schmid. Na 8. pozycję przesunął się Frenzel, a Adam Cieślar i Paweł Słowiok zamienili się miejscami. Awansowali też Szczepan Kupczak i Wojciech Marusarz – ten pierwszy na 38. lokatę, drugi na 41.

 

Po pokonaniu ¼ dystansu kolejne lokaty wyżej plasowali się biało-czerwoni – Słowiok był 33., Cieślar 34, a Kupczak i Marusarz utrzymali swoje wcześniej poprawione lokaty.  Prowadził wciąż Watabe przed Schmidem (+10 sekund) i Jarlem Magnusem Riiberem (+24,1). Atak na czołówkę realizował Frenzel, będąc już na 12. miejscu, kilometr dalej już na 11. Z czasem, jeszcze przed połową dystansu, Wojciecha Marusarza wyprzedził Alessandro Pittin, stąd Polak spadł na pierwotną, 43. lokatę.

 

Na punkcie pomiarowym zlokalizowanym na 5. kilometrze Cieślar i Słowiok wciąż utrzymywali swoje lokaty, ale do biegnącego przed nimi Eero Hirvonena tracili ponad 20 sekund. Na czele póki co bez zmian, ale Jan Schmid stopniowo odrabiał straty do Akito Watabe – w połowie dystansu biegł już razem z nim ze stratą jedynie 0,6 sekundy. Blisko siebie podążali na trzecim i czwartym miejscu Ilkka Herola i Lukas Klapfer. Na 9. lokatę awansował Frenzel, ale do czteroosobowej grupy pościgowej brakowało mu jeszcze 13 sekund.

 

Na 6. kilometrze najlepsi biało-czerwoni wprawdzie plasowali się wciąż na tych samych lokatach, ale ich strata do Hirvonena wzrosłą do ponad pół minuty. Z biegu wycofał się Szczepan Kupczak. Na 1400 metrów przed metą dalej na czele biegli Watabe i Schmid przed Herolą i Klapferem. Na 36. lokatę spadł Cieślar, osłabł też Frenzel (13. lokata ze stratą minuty). Ostatecznie triumf odniósł Jan Schmid, tuż przed Akito Watabe (+1,4 sekundy), a podium uzupełnił Ilkka Herola, który tylko o 0,3 sekundy pokonał Lukasa Klapfera.

 

Paweł Słowiok i  Adam Cieślar zajęli odpowiednio 35. i 36. miejsce, obaj ze stratą ponad 2 minut i 48 sekund do zwycięzcy, a ponad 20 sekund do trzydziestki. Wojciech Marusarz utrzymał 43. lokatę wywalczoną w serii skoków, a Szczepan Kupczak nie ukończył biegu.

 

Wyniki PDF wkrótce

 

KaEn

fot. Katja Diegler

Komentarze - 2

XYZ

Opublikowano: 2018-01-20 14:47:58

Bardzo słabo wyglądają nasi kombinatorzy na ten moment. Adam i Paweł mieli zrobić progres a się niestety cofają. Przede wszystkim na skoczni bardzo słabo wyglądają. Jedynie pochwaliłbym Marusarza. Przeszedł kwalifikacje w debiucie i zajął przyzwoite miejsce. Pokazał że należy mu się miejsce w kadrze.

Figo122

Opublikowano: 2018-01-20 18:28:52

W tamtym tygodniu bardzo dobry bieg cieslara tragicznie na skoczni.Ale w tym konkursie myslalem ze po jak na ten rok przyzwoitych skokach spokojnie beda w 30 a tu slabo.Lepiej to wygladalo za wantuloka nie mowiac o skokach regres Kupczaka i on jeszcze nie konczy biegow

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl