Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

LGP w kombinacji: Zwycięstwo Austriaków na inaugurację Letniej Grand Prix, Polacy nie startują [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-08-18

Pierwszy weekend z Letnią Grand Prix odbywa się w Oberstdorfie, a pierwsze zawody to Team Sprint, w którym najlepiej spisali się Austriacy, wyprzedzając dwa zespoły niemieckie. Polacy nie startowali, jutro konkurs indywidualny. Historyczny występ mają za sobą Panie, w ich pierwszym konkursie LGP zwyciężyła Stefaniya Nadymova.

 

W serii skoków najrówniejsi okazali się Japończycy. Bracia Watabe uzyskali odpowiednio 99 i 98 metrów, tyle że starszy z braci skoczył metr bliżej z obniżonej, 10. belki, tym samym zaliczając najlepszy wynik punktowy w całej stawce. Na drugim miejscu wylądowali Austriacy w składzie Franz Josepf Rehrl i Mario Seidl, skacząc odpowiednio 97 oraz 99,5 metra. Wirtualne podium uzupełnili Niemcy, czyli Terence Weber i Manuel Faisst. Ten pierwszy poszybował na 101. metr, a drugi na 97.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

 

Ostatecznie na mecie najlepsi okazali się Austriacy w składzie Rehrl i Seidl, którzy już na samym początku sprintu 2x7,5 kilometra wyprzedzili Japończyków. Do 6. kilometra blisko siebie biegł Austriak, Japończyk i Niemiec, ale na 10. kilometrze Japończycy wyraźnie osłabli. Austriacy prowadzili od 10. kilometra i tego prowadzenie nie oddali do mety. Bieg skończyli z czasem 29:11,9, o 5,8 sekundy wyprzedzając głównych rywali. Za nimi znalazły się dwa zespoły niemieckie: na drugiej lokacie Manuel Faisst i Terence Weber, a na trzecim Vinzenz Geiger i Johannes Rydzek.  

 

Polacy w Oberwiesenthal nie startują, a LGP pojawią się jedynie w Oberstdorfie, a obecny weekend część z nich, w tym Szczepan Kupczak, poświęciła na start w rozgrywanym w Polsce po raz pierwszy biegu Red Bull 400 na skoczni w Zakopanem.

 

OSTATECZNE WYNIKI 

 

Historyczny występ w pierwszym konkursie LGP mają za sobą Panie. Najlepsza okazała się ostatecznie Stefaniya Nadymova z Rosji przed Tarą Gerahty-Moats i Jenny Nowak.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

OSTATECZNE WYNIKI

 

KaEn

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl