Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kombinacja: Ilka Herola króluje w Villach, jutro Polacy wracają do gry [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-08-22

Drugi indywidualny konkurs tegorocznej Letniej Grand Prix w kombinacji norweskiej rozegrano  austriackim Villach. Na obiekcie HS98 i trasie 10-kilometrowego biegu na nartorolkach jlepszy okazał się Ilkka Herola. Polacy nie startowali, ale pojawią się w Oberstdorfie.

 

Na półmetku na czele stawki plasował się Franz Josepf Rehrl, który z obniżonej na życzenie trenera, 7. platformy startowej osiągnął aż 98 metrów. Wynik ten dał mu przewagę 51 sekund nad drugim wówczas Philippem Orterem, który skoczył 6 metrów bliżej. Z kolei 92,5-metrową próbę oddał uzupełniający wirtualne podium na półmetku Manuel Faisst. Jego strata do Rehrla to wynosiła 58 sekund.

 

Czwarty był wówczas Herola z wynikiem 90,5 metra, a piąty Seidl 89 metrów). Szóstkę uzupełnił dość niespodziewanie Tomas Portyk (88,5 metra).   

 

WYNIKI SERII SKOKÓW

 

Popisu z serii skoków na trasie 10 kilometrów nie powtórzył prowadzący na półmetku Rehrl – jego przewaga szybko stopniała, a ostatecznie Austriak miał 30. czas w stawce i spadł na drugą lokatę. Z triumfu cieszył się z kolei Ilkka Herola, osiągając na 10 kilometrach 4. czas i przewagę 7,3 sekundy nad rywalem z Ramsau. Na trzecią pozycję z piątej przesunął się Mario Seidl, a z 2. na 4. spadł Orter. Miejsca w czołowej szóstce wywalczyli jeszcze Riessle i Johannes Rydzek z drugim czasem biegu, słabszy w tym elemencie jedynie od Bernharda Grubera.

 

OSTATECZNE WYNIKI

 

Już jutro wieczorem w Oberstdorfie seria prowizoryczna, a w piątek i sobotę zawody, w których zobaczymy polską kadrę w składzie: Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak i Piotr Kudzia. Serie skoków rozegrane zostaną o 19.00, a biegi o 20.30. PROGRAM >>>

 

KaEn

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl