Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Lillehammer: Riiber wygrywa bieg masowy, dwóch Polaków z punktami [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2018-12-01

Jarl Magnus Riiber został zwycięzcą drugich zawodów z cyklu Lillehammer Tour. Zawody rozegrano w formie biegu masowego, który odbył się rano, po południu zawodnicy oddawali jeden skok na  skoczni normalnej.

Bieg

Zwycięzcą biegu został Norweg Magnus Krog, który przyprowadził za sobą dużą grupę zawodników. Tuż za nim znaleźli się Niemcy Fabian Riessle i Eric Frenzel. Kolejne lokaty zajęli Alessandro Pittin oraz Jarl Magnus Riiber. Polacy spisali się słabo, najwyżej z nich został sklasyfikowany został Adam Cieślar który był 32, stracił do zwycięzcy minutę i czterdzieści sekund. Drugi z naszych zawodników, Paweł Słowiok był 38 a Szczepan Kupczak nie przystąpił do biegu.

Skoki

W konkursie skoków najlepiej zaprezentował się Jarl Magnus Riiber który tym samym odniósł kolejne zwycięstwo i pewnie prowadzi w cyklu Lillehammer Tour. Drugie miejsce zajął Eric Frenzel a trzecie Fabian Riessle. Kolejne lokaty zajęli Akito Watabe i Johannes Rydzek. Polacy na skoczni spisali się lepiej niż na trasie biegu. Adam Cieślar awansował na 26 miejsce a Paweł Słowiok awansował na 30 lokatę. Zdyskwalifikowani zostali Bernhard Gruber, Espen Andersen i Samir Mastiev.

W klasyfikacji Lillehammer Tour prowadzi Jarl Magns Riiber który zgromadził 200 punktów. Drugi jest Eric Frenzel z dorobkiem 160 punktów a trzeci z 84 punktami na koncie Franz-Josef Rehrl.

Jutro ostatnie zawody z cyklu Lillehammer Tour. Tym razem zawodnicy zmierzą się na dużym obiekcie oraz na dystansie 10 kilometrów.