Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Kontynentalny w Eisenerz: Paul Gerstgraser wygrywa, słaby występ Polaków [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2019-02-08

Austriackie Eisenerz gości w tym tygodniu zawodników rywalizujących w Pucharze Kontynentalnym w kombinacji norweskiej. W zawodach startuje 4 naszych reprezentantów.

 

 

Skoki
 
Rundę skoków wygrał reprezentant gospodarzy Christian Deuschl który uzyskał 106,5 metra. Drugą pozycję zajął Sindre Ure Soetvik a trzeci był Paul Gerstgraser. Czwartą lokatę zajął Philipp Orter a piątą Vid Vrhovnik. Najlepiej z Polaków na skoczni zaprezentował się Piotr Kudzia który był 12. 13 miejsce zajął Dawid Jarząbek. 46 był Andrzej Szczehowicz. 51 pozycję zajął Wojciech Marusarz.
 
 
 
 
Bieg
 
Zwycięstwo odniósł trzeci po skokach Paul Gerstgraser (na zdjęciu). Austriak o 23,1 sekundy wyprzedził swojego rodaka Philippa Ortera. Skład podium uzupełnił Lars Ivar Skaarset z Norwegii. Czwarty był inny Norweg Harald Johnas Riiber a piąty kolejny z Norwegów Sindre Ure Soetvik.
Słabo spisali się Polacy, najlepszy z nich Piotr Kudzia był 48, 51 miejsce zajął Dawid Jarząbek, 52 był Andrzej Szczehowicz a Wojciech Marusarz nie ukończył biegu.
 
 
 
Jutro zawody drużynowe a w Niedzielę kolejne zmagania indywidualne. Miejmy nadzieję że nasi reprezentanci spiszą się lepiej niż w Piątek.
 
 
Maciej Sulowski
 

Komentarze - 2

Sakuraj

Opublikowano: 2019-02-10 01:47:09

Wyniki biegowe Polaków to kompromitacja. Przegrywają w zawodach drużynowych ze Słoweńcami o 3.5 minuty. Z Ukraińcami o dwie. Skład wiekowy rywali tożsamy z naszym. Jeden senior, odpowiednio Jelenko, Pasichnyk i Marusarz + 3 młodych zawodników w każdej z ekip. I taki wyciksk! KAŻDY z zawodników na swojej zmianie najgorszy czas biegu! Hańba dla sztabu szkoleniowego! Był siostrzeniec, teraz jest syn trenerem i wygląda to fatalnie. Na porażkę z Ukraińcami o aż 2 minuty nie ma wytłumaczenia, przecież oni zapewne ledwo mają pieniądze żeby trenować i dojechać na zawody!!! Prócz skoków Kupczaka i jednego w miarę przyzwoitego weekendu w PŚ w Lillehammer, oraz jakiegoś minimalnego postępu Twardosza, który w końcu zdobył punkty PK po raz kolejny ten sezon jest dla polskiej kombinacji fatalny!

Tom

Opublikowano: 2019-02-10 09:28:38

Twardosz już dwa lata temu miał punkty, zrobił je i ile pamiętam właśnie w eisenerz

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl