Mistrzostwa Świata w Seefeld: Niemcy ze złotem w sprincie drużynowym, Polacy na 8 miejscu [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2019-02-24

Niedziela to drugi dzień rywalizacji kombinatorów o medale mistrzostw świata. Najlepsi w sprincie drużynowym okazali się Niemcy którzy wyprzedzili Norwegów i Austriaków. Polacy zajęli 8 miejsce co oznacza że Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok dostaną stypendium i mogą bezpicznie przygotowywać sie do nastepnego sezonu.

Skoki

Skoki rozegrano na dużej skoczni w Innsbrucku. Rundę skoków wygrali Niemcy Eric Frenzel i Fabian Riessle. Drugie miejsce zajęli Japończycy Akito i Yoshito  Watabe. Trzecie miejsce zajmowali na półmetku rywalizacji Austriacy. W skład drużyny gospodarzy weszli Bernhard Gruber i Franz-Josef Rehrl. Kolejne miejsca zajęli Norwegowie, Francuzi i Polacy, w składzie Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak. Siódme miejsce zajęli Włosi, ósme Finowie, dziewiąte Czesi, dziesiąte Słoweńcy. Kolejne lokaty zajęli Amerykanie, Ukraińcy, Rosjanie, Chińczycy i Kazachowie.

Bieg

Sprint drużynowy składający się z formatu 2x7,5 km został rozegrany na trasie w Seefeld. Niemcy prowadzący po skokach utrzymywali bezpieczną przewagę która jednak pod koniec rywalizacji malała. Na mecie jednak Fabian Riessle zameldował się z przewagą 8,2 sekundy nad drugimi Norwegami. Złoty medal powędrował więc w ręce Erica Frenzela i Fabiana Riessle. Drugą lokatę wywalczyli Norwegowie w składzie Jan Schmid, Jarl Magnus Riiber którzy o jedną sekundę wyprzedzili Austriaków. Czwarte miejsce z większą startą zajęli Japończycy, piąte Włosi, szóste Francuzi, siódme Finowie, Ósmą lokatę wywalczyli Polacy co jest bardzo dobrym wynikiem gwarantującym dwójce naszych kombinatorów stypendium. Dziewiąci byli Amerykanie, dziesiąci Czesi. Kolejne miejsca zajęli Słoweńcy i Rosjanie. Zdublowani zostali Ukraińcy, Kazachowie i Chińczycy.