Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Świata w Schonach: Zwycięstwa Grubera i Riibera, Cieślar 24 i 13

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2019-03-18

Przedostatni etap Pucharu Świata w kombiancji norweskiej za nami. Zobaczcie jak przebiegała rywalizacja.

 

Sobota 
 
Niemieckie Schonach to ostatni etap Pucharu Świata 2018/2019 w kombinacji norweskiej. Przedostatnie zawody w sezonie wygrał dość niespodziewanie Austriak Bernhard Gruber. Drugie miejsce co również jest dużą niespodzianką był jego rodak Lukas Greiderer. Trzecie miejsce zajął dominator tego sezonu, Norweg Jarl Magnus Riiber. Polacy spisali się nieźle. Tym razem punkty zdobył Adam Cieślar który dzięki dobrej postawie w biegu zajął 24 miejsce.
 
 Skoki
 
 Areną zmagań była normalna skocznia w Schonach (HS 106). Rundę skoków rozegrano ze sporymi problemami. Wiatr mocno utrudniał zawodnikom rywalizację na skoczni. Pierwsze miejsce na półmetku zajmował Yoshito Watabe który skoczył 105,5 metra, drugi był Jarl Magnus Riiber(108 metrów) a trzeci Terence Weber(103,5metra). czwartą pozycję zajął Bernhard Gruber a piątą Manuel Faisst. Polacy na skoczni nie spisali się najlepiej. Szczepan Kupczak był 19 a Adam Cieślar 41. 
 
TUTAJ - Wyniki po skokach
 
Bieg
 
 Rywalizację rozegrano na dystansie 10 kilometrów. Walkę o zwycięstwo stoczyli Bernhard Gruber i Lukas Greiderer, ostatecznie lepszy okazał się Gruber dla którego to pierwsze indywidualne zwycięstwo w Pucharze Świata od 3 lat. Drugi był wspomniany Greiderer a czołową trójkę uzupełnił Jarl Magnus Riiber. Czwarty był Vinzenz Geiger a piąty Ilkka Herola. Szóstą lokatę zajął Manuel Faisst a siódmą Johannes Rydzek. Kolejne miejsca zajęli Antoine Gerard, Akito Watabe i Alessandro Pittin. Zwycięzca rundy skoków Yoshito Watabe zajął dopiero 31 miejsce. Adam Cieślar miał 14 czas biegowy i zajął 24 miejsce. Szczepan Kupczak zajął 33 miejsce.
 
TUTAJ - Pełne wyniki
 
 
 
Niedziela
 
 W Niedzielę organizatorzy zmagali się z problemami atmosferycznymi. Pierwotnie w finałowych zawodach sezonu miała startować najlepsza 30 z klasyfikacji generalnej obecna w Schonach. Zawody miały odbyć się w formule 2 skoków na normalnym obiekcie oraz biegu na 15 kilometrów. Z powodu silnego wiatru podjęto jednak decyzję że ostatnie zawody sezonu odbędą się w normalnej formule (1 skok i bieg na 10 kilometrów) a jako wyniki skoków posłuży rozegrana w sobotni poranek runda prowizoryczna. Po zwycięstwo sięgnął zdobywca Pucharu Świata Jarl Magnus Riiber który pokonał drugiego Jana Schmida i trzeciego Bernharda Grubera. Adam Cieślar zajął bardzo dobrą 13 pozycję, a Szczepa Kupczak był 38.
 
 Skoki
 
 Rundę prowiozryczną wygrał Japończyk Ryota Yamamoto który uzyskał 103 metry. Dalej lądował Jarl Magnus Riiber który uzyskał aż 108,5 metra jednak miał dużo lepsze warunki i dostał niższe noty za styl. Trzeci był David Welde, czwarty Jan Schmid a piąty Yoshito Watabe.
18 był Adam Cieślar, a 27 Szczepan Kupczak.
 
TUTAJ - Wyniki PCR
 
 Bieg
 
 Bieg rozgrywany był podczas silnych opadów deszczu. Zwycięstwo odniósł Jarl Magnus Riiber który o 25 sekund pokonał drugiego Jana Schmida. Trzecie miejsce zajął Bernhard Gruber a czwarte Alessandro Pittin. Piąty był Akito Watabe a szósty Ilkka Herola. Siódmą lokatę zajął Paul Gerstgraser a ósmą Franz-Josef Rehrl. Kolejne pozycję zajęli Lukas Greiderer i Magnus Krog. 13 był Adam Cieślar a 38 miejsce zajął Szczepan Kupczak.
 
TUTAJ - Wyniki
 
 
 
Klasyfikacja generalna
 
Zdobywcą Pucharu Świata został Jarl Magnus Riiber z dorobkiem 1518 punktów. Drugie miejsce zajął Akito Watabe a trzecie Franz-Josef Rehrl. Kolejne miejsca zajęli Johannes Rydzek, Vinzenz Geiger, Mario Seidl, Joergen Graabak, Fabian Riessle, Espen Bjoernstad i Mnauel Faisst. 35 skalsyfikowany został Szczepan Kupczak, 42 był Adam Cieślar a 53 Paweł Słowiok. 
 
TUTAJ - Klasyfikacja generalna
 
 
 
Puchar Narodów
 
Puchar Narodów zdobyli Norwegowie z dorobkiem 4937 punktów. Drudzy byli Niemcy którzy zgromadzili 4117. Trzeci Austriacy zgromadzili 4060 punktów. Czwarte miejsce zajęli Japończycy, piąte Finowie, szóste Francuzi, siódme Włosi a ósme Polacy. Za nami znaleźli się Czesi, Amerykanie, Szwajcarzy, Rosjanie, Estończycy, Słoweńcy i Ukraińcy.
 
TUTAJ - Klasyfikacja Pucharu Narodów
 
 Najlepszy skoczek
 
 Klasyfikację dla najlepszego skoczka wygrał Franz-Josef Rehrl który uzyskał 1260 punktów. Kolejne miejsca zajęli Jarl Magnus Riiber, Mario Seidl, Yoshito Watabe, Espen Bjoernstad i Szczepan Kupczak. 47 był Paweł Słowiok, a 53 Adam Cieślar.
 
TUTAJ - Klasyfikacja najlepszego skoczka
 
 
Najlepszy biegacz
 
Najlepszym biegaczem został Alessandro Pittin który zgromadził 1168 punktów. Drugie miejsce zajął Magnus Krog a trzecie Ilkka Herola. Kolejne pozycję zajęli Vinzenz Geiger, Fabian Riessle i Eero Hirvonen. 38 skalsyfikwany został Paweł Słowiok a 40 Adam Cieślar. Szczepan Kupczak był 61.
 
TUTAJ - Klasyfikacja najlepszego biegacza
 
 
Maciej Sulowski
 

Komentarze - 3

Michał

Opublikowano: 2019-03-18 10:52:19

Brawo Adam za wyniki w Schonach. Mam nadzieję, że przyszły sezon będzie jeszcze lepszy. W skali od 1 do 6 na 4. Niech Szczepan poprawi bieg, a nasze zaplecze zostanie bardziej zauważone.

Paragon

Opublikowano: 2019-03-18 21:48:28

I kończą ten sezon, takimi wynikami jak kończyli z trenerem Wantulokiem. Świetny występ Adama, mam nadzieję, że to spowoduje że i Paweł pomyśli o kontynuowaniu kariery. Naprawdę szkoda to zostawiać w takim miejscu, zrobiła się naprawdę ciekawa drużyna i myślę sobie że z ciekawymi perspektywami. Wytrwałości Panowie i powodzenia.

Tom

Opublikowano: 2019-03-19 12:40:41

Tyle że minęły dwa lata i być w podobnej sytuacji? Jeśli mają chęci to jak najbardziej jeszcze są w stanie zrobić dobry wynik ale będzie to napewno kosztować ich więcej wysiłku i bardzo mądrego treningu, aby choć trochę nadrobić do czołówki i walczyć o lokaty w top 10. To byłoby coś!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl